AnalizBitcoin

Bitcoin Şubat Ayında Yükseliş Trendine Geçebilecek mi?

Sırada hangi seviyeler önemli?

Geçtiğimiz Ocak ayı hem makro taraftaki endeksler hem de mikro tarafındaki paritelerdeki düşüş ve yatay trend yapısı sebebiyle yatırımcılar piyasadan çok fazla bir verim alamadı. Bitcoin dün aylık kapanışını 38.466 dolar seviyesinde gerçekleştirdi. Bu bölge günlük zaman diliminde direnç bölgesinin alt seviyesine denk gelmekte.

Bu bölgenin 3 kez denenip ret gelmesi ile beraber buradaki arz bölgesi henüz kırılamadı. Fakat yaptığı her kademenin bir önceki dip seviyesinin üzerinde ilerlediğini görebiliyoruz.

Bu da bu bölgedeki alıcıların aktif olduğunu bize göstermekte. Yükseliş görebilmemiz için yukarıda belirtilen direnç bölgesinin alıcılar tarafından hacimli bir şekilde kırılıp bu bölgenin üzerinde kapanışlar gerçekleştirmesi ve kuvvetli destek bölgesi haline getirmesi gerekiyor.

Bunun gerçekleşmesi durumunda altcoinler tarafında da şubat ayında pozitif yönde ilerlemeler görebiliriz. Bu olumlu durumun gerçekleşmesi ile kademeli olarak önemli direnç noktaları olan 43.500 – 45.800 ve 48.900 dolar seviyeleri takip edilebilir.

Bitcoin 1 Günlük Grafik

Bunun yanında aşırı alım ve satım sinyalleri üreten Stokastik RSI göstergesin günlük zaman diliminde aşırı alım noktasında olduğunu da göz ardı etmemek gerekir.

Aksi durumunda olası geri çekilmelerde ise şu an için 36.100 – 32.940 dolar bandı ilk destek bölgesi konumunda. Bu bölgenin altında günlük kapanışlarda ise sırasıyla 31.200 – 29.800 dolar seviyeleri takip edilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu