AltcoinBitcoin

Bitcoin SV (BSV), Saldırıya Uğradı: Bütün İşlemler Durdu!

Bitcoin SV, %51 saldırısına uğradı.

Bitcoin’in Cash hard forklarından birisi olan ve özellikle Craig Wright’ın cephesini savunanların desteklediği Bitcoin SV (BSV); %51 saldırısına uğradı. Salı günü yapıldığı aktarılan saldırının aslında ilk olmadığı ve haziran ayından bu yana 5 benzer girişim olduğu görülüyor.

FARUM nodes tarafından aktarılan bilgilere göre toplamda 14 bloğu etkileyen bu saldırıda ağı yeniden organize etmeye yönelik girişim olmadı.

%51 saldırısı, bir blockhain ağında madencilerin hashrate’in %51’inden fazlasını ele geçirmesi ile gerçekleştiriliyor. Tabii ki bu sadece Proof-of-Work tabanlı ağlar için geçerli. Tek bir kurumun %51’lik hashrate’i kontrol etmesi sonucunda bu kurum veya grup istediği gibi kendi bloğunu üretebiliyor veya işlemleri geçersiz kılabiliyor.

Borsalar, BSV İşlemlerini Durdurdu

Daha önce de Ethereum Classic ve Grin gibi projelere %51 saldırısı yapılmıştı. Bitcoin SV’ye yapılan %51 saldırısında ne kadar zarara uğrandığı henüz bilinmiyor ancak birçok borsa BSV işlemlerini durdurdu.

Huobi ve OKEx gibi önde gelen kripto para borsaları da işlemleri ani olarak durdurdu ve bunun ne zaman açılacağını belirtmedi. BSV bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise %4,5 düşüş yaşıyor ve toplam piyasa değeri açısından 46. sırada yer alıyor.

Craig Wright’ın baskıları ile Bitcoin Cash ağında yaşanan hard fork ile ortaya çıkan BSV, aslında uzun bir süreden beri topluluğun gündeminde. BSV’nin en çok dikkat çeken olayı ise topluluktan birisinin Craig Wright tarafından tehdit edilmesinin devamında Binance’in BSV’yi delist etmesi olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu