bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Tahminleri İle Bilinen Analistten BTC Açıklaması: Düşüş mü Gelecek?

Bitcoin Tahminleri İle Bilinen Analistten BTC Açıklaması: Düşüş mü Gelecek?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 69.000 dolarda zirve yaptıktan sonra volatilitenin artması ile beraber sert düşüşler yaşadı.

50.000 dolar bandına birkaç adımda gerileyen BTC, bunun devamında ise 42.000 dolara kadar geçici süreliğine düşüş yaşadı.

Özellikle FED toplantısı nedeniyle ciddi anlamda sıkışan fiyat, toplantıdan olumlu sonuçlar elde edilmesi ve faiz artışının gelmemesi ile yeniden yükselişe geçti.

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %1,3 yükseliş elde etse de 48.000 doların üzerine kendisini atarak aslında kritik eşiğin üzerine çıkmış oldu. Peki tehlike tamamen bitti mi?

Vays’tan Uyarı: Haftalık MA50’ye Dikkat

Ünlü kripto para analisti Tone Vays, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in hala kendisini endişelendirdiğini belirtti.

Bitcoin’de 50 haftalık MA noktasının (47.700 dolar) kritik olduğunu vurgulayan analist, bunun daha önce de ayı piyasasını getirdiğini vurguladı.

Analist bunun altına düşülmesi ile daha önce 200 haftalık MA’nın altına düşüldüğünü hatırlattı ve bu nokta şu an 20.000 dolara tekabül etmekte.

Eğer bu hareketli ortalamayı kırarsak, 200 haftalık hareketli ortalamanın destek olması lazım. Ve bu hiç iyi değil. Bu bizi 20.000 dolara götürür. Şu an durum çok kötü değil ancak bu ihtimali unutmamak gerekiyor. Bir şekilde eğer bu gerçekleşirse katliam olacak ve shitcoinlerin neredeyse hepsi katledilecek.”

Analist her ne kadar bu senaryodan bahsetse de orta ve uzun vadede hala yükseliş beklediğini belirtti.

Özellikle 52.000 doların kritik seviye oldugunu ifade eden Vays, bu seviyenin sağlam bir direnç haline geldiğini ancak kırılması durumunda ralliyi tekrar başlatacağını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları