AnalizBitcoin

Bitcoin Teknik Analizi – Destek ve Direnç Noktaları

Bitcoin analizi...

Bitcoin son birkaç gündür yatay seyir ediyor ve piyasa durağan bir hareket sergiliyor. An itibarı ile 10.180 dolardaki desteğini aşağı yönlü kıran BTC, 10.150 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman ise BTC fiyatının hareketli ortalama seviyesinin altında olduğunu görüyoruz.

Bu süreçte en önemli destek seviyeleri sırasıyla 9890, 9530 ve en önemlisi olan 8950 dolar karşımıza çıkıyor. Öte yandan 264 milyar dolarlık kripto para piyasa hacminde yüzde 69 seviyelerine kadar yükselen BTC hakimiyeti emin adımlarla yükselişine devam ediyor. Özellikle bu süreçte uzmanlar altcoin yatırımı yaparken dikkat edilmesi konusunda uyarıyor.

BTC’nin önündeki direnç seviyelerine bakacak olursak 10.180 dolar seviyesi ve ardından 10.450 dolar seviyesini görüyoruz. 11.000 dolardan önceki en önemli direnç noktası ile 10.850 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar bu süreçte Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edeceğini düşünse de fiyat artışı olmadan önce aşağı yönlü bir hareket görmemiz mümkün.

Ancak orta ve uzun vadede BTC’nin ciddi yükselişler yaşayacağını düşünen uzmanların sayısı oldukça fazla.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu