BitcoinHaberlerTether

Bu Dava Bitcoin İçin Yıkıcı Olabilir!

Tether'e açılacak dava Bitcoin'in fiyatını ciddi bir şekilde geriye çekebilir.

Piyasada en çok kullanılan stablecoin (bir kur 1:1 oranında sabit fiyatlı coin) olan Tether (USDT), aynı yönetim kurulunu paylaştığı Bitfinex borsası ile ortak bir bildiri yayınladı. Bu bildiride kendilerine dava açılabileceğini ifade eden yetkili isimler, dava içeriğinin piyasada manipülasyon yapmak olduğunu ifade etti.

Özellikle dünyada kripto paralara güvensizlik oluşmasının en büyük sebebi piyasanın manipülasyonlara açık olmasından kaynaklanıyor. Hemen hemen her kripto para borsasında listelenen ve en çok tercih edilen stablecoin olan Tether hakkında olası bir dava, asılsız sonuçlansa bile bu durum Bitcoin fiyatı üzerinde yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Zira kripto paralar tekrar güvensizlik ile gündeme gelebilir.

Öte yandan bir görüş de şu şekilde; Düşen piyasada Tether ve diğer stablecoinlerin hacimlerine bakıldığı zaman paranın Bitcoin’den bu coinlere kaydığı görülüyor. Yani kripto para piyasasından henüz çıkmış bir para yok. Olası bir Tether krizinde paranın piyasadan çıkmayacağını aksine Bitcoin‘e akacağını iddia eden analistler de var. Bitcoin halving olayının yaklaşıyor olması bu iddianın da güçlü olabileceğini açıklar nitelikte. Bununla ilgili yazımıza göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin 3, 6 ve 12 Aylık Fiyat Tahmini

Şirket Yetkilileri Bu İddialara Ne Diyor?

Şirket yetkilileri bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu ve piyasaya sürülen Tether kadar bankada 1’e 1 oranında ABD dolarının rezerv olarak tutulduğunu ifade ediyor. İstenildiğinde bankadaki rezevlerin incelenebileceğini ifade eden yetkililer tüm iddiaların asılsız olduğunun ısrarla üzerine basıyor.

Ancak daha önce de Tether ile ilgili aynı iddialar gündeme gelmiş ve piyasaya rezervsiz bir şekilde Tether sürüldüğü ve bununla Bitcoin alındığı sosyal medyaya bomba gibi düşmüştü. Bu sebeplerden dolayı ciddi düşüşlere maruz kalan Tehter (USDT), dolaşımdaki USDT miktarını azaltmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu