AnalizBitcoin
Öne Çıkan Haber

Bitcoin 3, 6 ve 12 Aylık Fiyat Tahmini

Bitcoin için analistlerin öngördüğü 3, 6 ve 12 aylık tahminleri yazımıza taşıdık...

Bitcoin fiyatının geçtiğimiz haftalarda sert düşüşler yaşamasından sonra piyasada her düşüşte olduğu gibi panik havası yaşandı. Sert düşüşlerin ardından korkup piyasadan çıkan özellikle yeni yatırımcılar, fiyatın iyice dibe vurmasında etkili oldular. Bu süreçte fiyat düşüşüne sebep olan en önemli gelişmenin Bakkt vadelileri olduğunu birçok araştırma şirketi açıklamıştı.

İlgili Haber
Bitcoin'i Düşüren Bakkt Mı?

Gelinen noktada 8000 ila 8400 dolar seviyelerinde sıkışıp kalan Bitcoin, hala düşüş trendini sürdürüyor. Bu süreçte Bitcoin için en önemli desteğin 6000 dolar seviyesinde olduğunu ifade eden analistler, kısa vadede daha fazla düşüşler görülebileceğini ifade ediyor. Peki 8950 dolar gibi güçlü bir desteğin kırılmasından sonra düşüş trendinden bir türlü çıkamayan BTC’de fiyat, önümüzdeki aylarda nasıl şekillenecek?

3 Ay Sonra Bitcoin

Uzmanlar Bitcoin’in her ne kadar an itibarı ile düşüş trendinde olduğunu ifade etse de, sene sonunda ciddi yükselişlerin olacağını ifade ediyor. Bu süreçte düşüşler yaşanmış olsa da orta ve uzun vadede bu düşüşlerin yükseliş için güç kazanması adına faydalı olacağı ifade ediliyor.

Uzmanlara göre 2020’nin Mayıs ayında olması beklenen Bitcoin yarılanma (halving) olayının olumlu etkileri önümüzdeki 3 ay içerisinde görülebilir. Bu yüzden çoğu analist yarılanmanın erken fiyatlanmasını bu sene sonunda bekliyor.

Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir?

Halving Bitcoin ağındaki blok ödüllerinin yarı oranında azalması anlamına gelmektedir. Şu anda 12.5 BTC olan Bitcoin madencilik ödülü, halving olayından sonra 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler aynı işlem gücü ile daha az Bitcoin üretecekler. Bu da arz ve talebi dengelemek için fiyatın yükselebileceği anlamına geliyor. Daha önceki halving olaylarında fiyatta ciddi yükselişler yaşanmıştı.

6 Ay Sonra Bitcoin

Bitcoin’de 6 ay sonra halving etkilerinin iyice artmasıyla fiyatın ciddi yükselişler ile karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor. Halving olayının iyice yaklaşmasından önce fiyatta bir geri çekilme olabileceğini ifade eden analistler bundan sonra daha ciddi yükselişler görebileceğimizi ifade ediyor.

Ayrıca yapılan araştırmalar gösteriyor ki Bitcoin piyasa hacmine göre dünyadaki en büyük 30. para birimi konumunda. Bu da BTC artık hayatımıza iyice yerleşmiş ve gün geçtikçe daha fazla yaygınlaşıyor anlamına geliyor.

12 Ay Sonra Bitcoin

1 sene içerisinde BTC’de halving olayı gerçekleşmiş ve çoğu analistin öngörüsüne göre SEC onayı alınmış olacak. Böylelikle milyar dolarlık kurumsal yatırımcılar kripto paralara iyice güvenecek ve piyasaya sıcak para girişi sağlayacak. Öte yandan Facebook’un kripto parası Libra piyasaya sürülecek ve ABD’nin yapacak olduğu muhtemel kripto para regülasyonları kurumsal yatırımcı için olumlu sonuçlar doğuracak. (Bunların hiçbiri kesin değil, sadece olması düşünülen muhtemel olaylar.)

Genel görüş olarak 2020 senesi kripto para sezonu olacak ve Bitcoin fiyatı 60 bin dolara kadar yükselecek. Ancak bu dönemde birçok hacimsiz ve güven vermeyen altcoinin piyasadan yok olacağı konusuna da dikkat çekilmekte. Bakıldığı zaman birçok borsa bu son düşüşlerden sonra yavaş yavaş listelerinden hacimsiz altcoinleri çıkamaya başladı bile.

2019 senesi ABD Doları için çok iyi geçti. Dolar tüm dünyada hızla değer kazandı ve ABD’nin para birimi 2019 senesinde ciddi yükselişler yaşadı. 2020 senesi için ise ortaya atılan iddia ise aynı yükselişin kripto paralar kanadında olacağı yönünde. Özellikle kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi ile ciddi yükselişe geçecek Bitcoin, hem yatırımcısını sevindirecek hem de dünyada daha büyük bir yer sahibi olacak.

*Bu içerik yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Analistlerin genel görüşlerini yansıtmaktadır. Bitcoinsistemi.com yatırım önerisi VERMEMEKTEDİR!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu