BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin Üretimindeki Zorluk Aralık 2017 Tarihindekiyle Çok Benzer

Bitcoin son haftalarda yaptığı ataklar ile tekrar çokça konuşulmaya ve popilerleşmeye başladı. Hemen hemen hergün ulusal kanal ve gatelerde kripto para haberleri yer alıyor. Bu senenin başında olumsuz haberler ile güç kaybetmesinden sonra, özellikle bir kaç haftalık periyotta ciddi toparlanmalar ve artışlar gerçekleştiren Bitcoin hakkında, şu sıralar hiçbir olumsuz haber yok.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuru yapılmış ve red kararı çıkmıştı. Bu haberden sonra bir miktar düşen BTC, bir kaç gün içerisinde tekrar toparlandı ve 8000 doların üzerine çıkarak an itibari ile 8200 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bunun yanı sıra bu red kararından sonra bir kaç büyük şirkette Bitcoin ETF başvuru yaptı. Bu başvuruların en geç Mayıs 2019 tarihine kadar kabul edileceği öngörülüyor.

Ağdaki Artış Dikkatleri Üzerine Çekti

Öte yandan Bitcoin ağındaki katılımcı ağı arttıkça yani madenci sayısı arttıkça üretimi zorlaşıyor. Son dönemlerde özellikle Mayıs, Haziran, Temmuz ayları boyunca bu oranda yüzde 41 oranımda bir artış gözlendi.

Bu artışın oranı, Bitcoin’in Aralık ayında rekor kırdığı dönemdeki oranlarla aynı. O dönemde de yüzde 45’lik bir artış yaşanmıştı. Ayrıca bilmek gerekir ki, sene başından beri ilk 4 ay boyunca bu artış oranları yüzde 10’un üzerine çıkamamıştı.

Son zamanlardaki bu artış Bitcoin madenciliğine olan ilginin arttığının habercisi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu