AltcoinBitcoin

Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Yüzde 45’İ, Yatırım İçin Bu Faktörlere Bakıyor!

Altcoin yatırımcıları buna dikkat ediyor!

Kripto para sektörü 2020 yılının ortalarından beri inanılmaz bir dönemden geçiyor ve neredeyse her ay inanılmaz gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerin ışığında ise sektöre çok fazla yeni yatırımcı geldiği söylenebilir. Peki hem yeni hem de eski yatırımcıların çoğunluğunun dikkat ettiği faktör veya faktörler neler?

Kripto Para Yatırımcıları Neye Dikkat Ediyor?

Morning Consult tarafından 2.200 ABD vatandaşı ile yapılan ankete göre aslında altcoin yatırımcılarının önemli bir çoğunluğu tek bir faktöre dikkat ediyor. Ankete katılanların %45’lik kısmı, bir ünlünün veya fenomenin kripto para tavsiyesini takip ettiklerini vurgularken %81 ise finansal danışmanlarından finansal tavsiye beklediklerini ifade etti. Bu anket ise özellikle ünlü yıldız Kim Kardashian’ın reklamından sonra yapıldı.

Kardashian, Ethereum Max isimli bir kripto para biriminin reklamını kendi Instagram hesabından yaparak çok büyük bir tepkiye yol açmıştı. Regülatörler tarafından bile uyarılan Kardashian takipçilerinin de gazabına uğradı.

Kripto para yatırımcılarının %76’sı ise bir arkadaşı veya dostu tarafından tavsiye edildiğinde bir kripto para birimine yatırım yapacağını vurgulamakta. Buna ek olarak %53’lük kısım ise bir iş adamı veya gazeteciden tavsiye alacağını ifade ediyor.

Katılımcıların %20’si Kardashian’ın bu reklamını gördüğünü ifade etse de alım yapmadıklarını vurguladı. Bu da aslında Elon Musk gibi ünlülerin kripto para yatırımcılarının gözünde çok daha önemli olduğunu ve sadece ünlü olmanın yetmediğini gösteriyor.

Anket sonucundan çıkarılan bilgiye göre kripto para yatırımcılarının çoğu, bir ünlüden veya çevresindeki bir kişiden duyduklarıyla yatırım yapıyor. Aslında ciddi kayıplar yaşanmasının sebebi de bu durum olabilir. Bu sebeple yatırım yapmadan önce kulaktan dolma bilgiler yerine kendi araştırmanızı yaptıktan sonra yatırım kararı vermenizi öneriyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu