AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin ve Altcoinler Neden Düşüyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de son durum ne?

Her ayın ilk Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi beklentilerin çok üzerinde geldi. Beklentilerin üzerinde gelen bu veri Bitcoin’de ve piyasalarda geri çekilmeye neden oldu.

Anketlerde tarım dışı istihdam verisinde 400 bin kişilik bir artış olması beklenirken, ABD’de tarım dışı istihdam Şubat’ta 678 bin kişi arttı.

Tarım Dışı İstihdam Neden Önemli?

Tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi o ülkedeki ekonomik toparlanmanın bir sinyali olarak değerlendirilir ve para birimine pozitif bir etkisi vardır.

Zira ABD’de tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin çok üzerinde gelmesinin ardından Dolar endeksi yeniden 99 seviyelerine yaklaştı.

Dolardaki sert yükseliş dolar karşısında fiyatlanan ürünlerin fiyatlarını baskılamaya devam ediyor.

Tarım dışı istihdam verisi sonrası ABD borsaları satıcılı açıldı ve satışlar %1’in üzerine çıktı.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Bu sırada Bitcoin’de 40600$’a kadar geri çekildi. Bitcoin’deki günlük satışlar %3’ün üzerine çıkarken altcoinlerinde BTC’yi takip ettiğini görüyoruz.

Son aylarda fiyatın long ve short pozisyonların birikimin tersi yönde hareket ettiğini gözlemliyoruz. Fonlama oranlarındaki son duruma baktığımızda düşüşe rağmen long pozisyonların önde olduğunu görüyoruz.

Bu oyuncuları temizlemek için bir tur daha aşağı inecek miyiz? takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu