coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Altcoinlerde Boğayı Başlatacak Kesişim Çok Yakın!

Bitcoin ve Altcoinlerde Boğayı Başlatacak Kesişim Çok Yakın!

Bitcoin'de yaz rallisi sinyalleri arttı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin 2023 yılının başından bu yana muazzam bir performans gösterdi ve 14 Nisan’da 31.000 dolara ulaştı. Ancak 31.000 dolarlık zirvesinden bu yana düşüş yaşayan BTC, bu tarihten sonra belirli bir aralıkta konsalide olmaya devam ediyor.

Bu noktada yatırımcılar Bitcoin’in yeniden 30.000 doların üzerine çıkarak yeni ATH’ler yapmasını beklerken analistler BTC’nin gerçekleşen fiyatı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Coindesk’in haberine göre, Glassnode‘un verileri Bitcoin’in gerçekleşen fiyatının uzun vadeli yatırımcıların ortalama BTC satın alma fiyatının üzerine çıkacağını gösteriyor.

Bu durumun uzun bir yükseliş dönemine işaret ettiğini belirten analistler, BTC’nin 2023’ün başından bu yana yaşadığı rallisinin yükseliş yolundaki ilk kilometre taşı olabileceğini söyledi.

Tarihsel olarak BTC’nin gerçekleşen fiyatının uzun vadeli yatırımcıların ortalama satın alma fiyatının üzerine çıkması ayı piyasalarının sonunu ve büyük fiyat rallilerinin başlangıcını işaret ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Blockware Solution analistleri yayınladıkları raporunda şu ifadelere yer verdi:

“Uzun vadeli yatırımcıların ortalama BTC satın alma fiyatı ile BTC’nin gerçekleşen fiyatına bakıldığında, bu iki fiyat önceki ayı piyasası diplerini doğru bir şekilde işaret eden bir yükseliş kesişimine yaklaşıyor.

Yani Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı uzun vadeli yatırımcıların ortalama BTC satın alma fiyatının üzerine çıkmaya hazırlanıyor. Bu da yükseliş sinyali olarak görülüyor.”

Bu iki fiyat arasındaki kesişiminin tarihsel olarak Haziran 2019, Mayıs 2016 ve Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleştiğini belirten analistler bu tarihlerden sonra boğa koşularının başladığını söyledi.

Bitcoin yazım esnasında 27,016 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail