bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Altcoinlerde FED Gerginliği! Toplantı Ne Zaman?

Bitcoin ve Altcoinlerde FED Gerginliği! Toplantı Ne Zaman?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin aylık kapanış öncesi 60.000$ seviyesini korumak için mücadele ediyor. Bitcoin’deki %2’lik geri çekilmenin altcoin marketteki satışları arttırdığını ve aylık kapanışlar öncesi geri çekilmeler olduğunu gözlemliyoruz.

İlgili Haber
PlanB Bitcoin'de 3000$'lık Pump Bekliyor! "Son 12 Saat"

Bitcoin’deki aylık kapanış sonrası yoğun gündemli bir haftaya başlayacağız.

Önümüzdeki hafta 2-3 Kasım tarihlerinde FED’in para politikası kurulu toplantısı yapılacak. 3 Kasım Çarşamba günü saat 21.00’da FED’in faiz kararını açıklaması bekleniyor. FED önceki toplantılarda faizi 0-0.25 aralığında sabit tutmuştu. Bu toplantıya ilişkin beklenti de faizin sabit kalacağı yönünde.

Piyasalar FED toplantısı gölgesinde yeni haftaya hazırlanırken, uzmanlar dalgalı bir hafta yaşanabileceği konusunda uyarıyor.

Bitcoin Ekim ayı içerisinde ABD piyasalarından pozitif ayrışarak kendi hareketini başlatmıştı. Bu noktada bu ayrışmanın devam edip etmeyeceğini takip edeceğiz.

FED toplantısı sonrası Powell’ın konuşma yapması bekleniyor. Faiz beklentilere paralel olarak sabit tutulsa dahi Powell’ın açıklamalarının güvercin mi? şahin mi? olduğu takip edilecek.

Uzun süredir FED’in gündeminde olan varlık alımlarının azaltımına ilişkin detayların bu toplantıda daha da netleşmesi bekleniyor. Varlık alımlarının azaltımı, faizlerin ne zaman artırılacağı ve enflasyona ilişkin endişelerde FED’in bakış açışında bir değişiklik var mı takip edilecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları