BitcoinHaberler

Bitcoin ve Altını Öven Novagratz, Hisse Senetleri İle İlgili De Açıklama Yaptı

Yatırım şirketi koruma fonu yöneticisi ve dijital para yatırımcısı Micheal Edward Novagratz CNBC’deki Squawk Box programında bazı açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Novagratz, büyük yatırımcıların gün geçtikçe kripto para sektörüne ilgi duymaya başladığını ifade ederek, “çevremdeki çoğu büyük yatırımcı benden Bitcoin hakkında bilgi istiyor” demiş ve BTC’de bir yükseliş beklediğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Novagratz: Kurumsal Yatırımcılar BTC'ye İlgi Duymaya Başladı, Fiyat 2 Katına Çıkacak

Novagratz CNBC’deki Squawk Box programında yaptığı son açıklamada ise Bitcoin’in ve altının güvenilir olduğunu “Bitcoin yatırımıma devam ediyorum. Bitcoin ve altın için yükseliş yaşanabilecek bir ortam var.” ifadeleri ile anlattı. Ayrıca Novagratz, ekonomik krize karşı Bitcoin ve altının en dik duran ürünler olduğunu da sözlerine ekledi.

Novagratz, açıklamasında ABD vatandaşı için yapılan yardım paketine de yer verdi. Ünlü CEO, yardım paketiyle ilgili olarak,  “Nasıl olsa para ağaçlarda yetişiyor.” yorumunu yaptı. Aslında bu açıklaması ile son zamanlarda sınırsız ve karşılıksız olarak basılan paraların ileriki dönemde ciddi sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Novagratz açıklamalarında son olarak satın alacağı hisseden de bahsetti. Starbucks kahve zincirinin hisseleri küresel krizden dolayı fazla bir düşüş yaşadığını ve kriz sonrası insanların Starbucks’a geri döneceklerini düşündüğü için Starbucks hisselerinden satın aldığını söyledi.

Öte yandan bazı uzmanlar ise nisan ayı içerisinde borsalarda yeni bir düşüş dalgası olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Nitekim Goldman Sachs bankası da geçtiğimiz günlerde ABD borsalarında yüzde 30’luk bir düşüşün olabileceğini öngörmüştü. Hal böyleyken Novagratz’ın belirttiği gibi oldukça değeri düşmüş olan hisse senetlerine yatırım yapmak mantıklı olsa da içinde bulunduğumuz durumun ciddi riskler barındırdığını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu