Bitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin ve Ethereum Madenciliği Hayali Vardı, Taliban’dan Kaçarak Türkiye’ye Geldi!

Afganistan'daki karışıklık bazı gençlerin hayallerine balta vurdu.

Taliban, Afganistan’ın başkenti Kabil’i ele geçirmesinin ardından ülkedeki yönetime el koydu. Afganistan’da Taliban yönetimi altında yaşamak istemeyen pek çok Afgan, ülkesini terk etmek istedi.

Reuteurs, Bitcoin  ve Ethereum madencisi olma hayali kuran bir Afgan’ın Türkiye’ye kaçış öyküsünü haberleştirdi.

Bilgisayar mühendisi olan ve Youtube’da videolar paylaşan Muhammed Ali, Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapmak için bir çiftlik kurmayı planlıyordu.

Ancak Taliban’ın ülke yönetimini ele geçirmesi Ali’nin planlarını rafa kaldırmasına neden oldu. Taliban’ın ülkedeki interneti hatta kameralı cep telefonlarını yasaklayacağını ifade eden Ali, bu nedenlerle Afganistan’dan kaçmayı tercih ettiğini söyledi.

Kaynak: Reuteurs

“Bitcoin ve Ethereum madenciliği işi planlıyordum. Aniden her şey değişti ve Taliban tüm Afganistan’ı ele geçirdi. Taliban yönetimi altında internet yok. İnternetin olmadığı bir yerde işimi yapamam. Kameralı ve akıllı telefonlarımız olsaydı Taliban buna da izin vermezdi.”

Afganistan’dan Türkiye’ye yürüyerek geldiğini ifade eden Ali, şimdi Avrupa’ya gitmenin yollarını arıyor. Bitlis’in Tatvan ilçesi dışında bir drenaj tüneline sığınan Ali ve 50 kişilik grubun röportajdan bir gün sonra gözaltına alındığı ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu