binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Ethereum Ne Zaman Yükselişe Geçecek? Haftalık Veriler BTC ve ETH...

Bitcoin ve Ethereum Ne Zaman Yükselişe Geçecek? Haftalık Veriler BTC ve ETH İçin Neye İşaret Ediyor?

Greeks.live’ın haberine göre 10 Mayıs'ta 18.000 Bitcoin, 280.000 Ethereum opsiyonunun süresi dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin son haftalarda volatil hareketlerine devam ederken bugün tekrardan 63.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’de yaşanan son yükselişlerle birlikte 100.000 beklentileri tekrardan gündeme gelirken, gözler bugün vadesi dolacak olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarına çevrildi.

Singapur merkezli kripto opsiyon veri platformu Greeks.live’ın haberine göre 10 Mayıs’ta 18.000 BTC ve 280.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 0,64 iken, maksimum zarar noktası 62.000 dolar ve kavramsal değeri 1,2 milyar dolar.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonları 0.74 Put/Call Oranına, 3,050 dolar maksimum zarar noktasına ve 800 milyon dolar kavramsal değere sahip bulunuyor.

Kripto işlem hacimlerinin düşmesiyle birlikte kripto para piyasalarının bu hafta zayıf olduğunu belirten Greeks.live ABD spot Bitcoin ETF’lerindeki çıkışlar hafiflese de fiyattaki düşüşün yatırımcıların piyasaya olan güveninin zayıflamasına neden olduğunu söyledi.

“Hacim düşmeye devam ettikçe kripto piyasaları bu hafta zayıftı. ABD BTC ETF’sinden çıkış dinamikleri hafifledi, ancak piyasa ticaret yapısına bakıldığında, fiyattaki zayıflık piyasaya olan güvenin zayıflamasının devam etmesine yol açtı.

Mayıs ayı piyasa için iyi bir ay olmadı ve şu anda bazı aylık satım pozisyonlarını satın almak iyi bir hareket olur.”

Put/Call Oranı Bitcoin ve Ethereum İçin Neye İşaret Ediyor?

Put/call oranı, put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 0,64; Ethereum için 0,74 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranlar BTC için yükseliş eğilimine işaret ederken, ETH için dengeli yani yatay bir eğilime işaret ediyorç Ancak bu veriler tek başına yükseliş yada düşüş için yeterli bir veri olmayacaktır.

Bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. Bu noktada yatırım kararlarınızı tek bir veri veya raporu baz alarak vermeyiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail