BitcoinEthereum

Bitcoin ve Ethereum Üzerindeki İşlem Ücretleri Son Ayların En Düşük Seviyesine İndi! Nasıl Yorumlanmalı?

Bitcoin ve Ethereum ağları üzerindeki işlem ücretleri son ayların en düşük seviyesine indi. Veriler nasıl yorumlanabilir?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ağları üzerindeki işlem ücretlerinin son ayların en düşük seviyesine gelmesiyle birlikte kullanıcılar bu ağlar üzerinde giderek daha ucuza işlem yapabiliyor.

CryptoRank tarafından sağlanan bilgilere göre Bitcoin ve Ethereum son birkaç ay içerisinde işlem ücretlerinde %90’a yakın düşüş gösterdi.

Yapay zeka kripto para piyasası analizi platformu CryptoRank, 15 Mart tarihinde açıkladığı verilerinde Ethereum üzerindeki işlem ücretlerinin yazım sırasında 8.20 dolar, BTC işlem ücretlerinin ise 1.56 dolar olduğunu bildirdi.

BTC ve ETH’nin işlem ücretleri ortalamasının zamanla değişimini gösteren grafik.

Bu iki Blockchain üzerindeki işlem ücretlerinin düşmesiyle birlikte uzmanlara göre bu iki kripto paranın alım satımında bir artış yaşanabilir ve buna ek olarak kullanıcılar diğer altcoinleri kullanmak yerine coin transferleri için bu iki kripto parayı kullanabilir.

Bununla birlikte diğer altcoin ağlarında halen BTC ve ETH’ye oranla çok daha düşük işlem ücretleri ödemek mümkün.

Kripto Para Piyasasında Durgun Seyir Sürerken Bitcoin ve Ethereum İçin İyi Haber Gelmişti

Bununla birlikte işlem ücretlerinin düşmesi son zamanlarda BTC ve ETH için tek iyi haber değildi. Dün Avrupa Parlamentosu’nda yapılan oylamada BTC, ETH, LTC ve Dogecoin gibi kripto paraların kullandığı Proof of Work mekanizmasını yasaklamaya yönelik karar reddedilmişti. Oylama öncesi analizler parlamentonun büyük bir ihtimalle yasağa onay vereceğine yönelikti.

Avrupa ve küresel çapta kripto para kullanıcıları böylelikle rahat bir nefes aldı. Yasak hayata geçseydi Proof of Work gibi çevresel olarak verimli olmadığı düşünülen kripto paraların yeni sistemlere geçmesi için zaman tanınacaktı. Bununla birlikte BTC’nin başka bir sisteme geçiş imkanı olmadığı için otomatikman yasaklanmış sayılacaktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu