coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ve Ethereum’da Bugün Yüklü Miktarda Opsiyonun Süresi Doluyor! Veriler BTC ve...

Bitcoin ve Ethereum’da Bugün Yüklü Miktarda Opsiyonun Süresi Doluyor! Veriler BTC ve ETH İçin Neye İşaret Ediyor?

Verilere göre 5 Ocak'ta 22.000 Bitcoin ve 255.000 Ethereum opsiyonunun süresi dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin  tekrardan 44.000 doların üzerine çıkarken gözler bugün vadesi dolacak olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarına çevrildi.

Singapur merkezli kripto opsiyon veri platformu Greeks.live’ın haberine göre 22.000 BTC ve 255.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 0,62 iken, maksimum zarar noktası 43,500 dolar ve kavramsal değeri 960 milyon dolar.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonları 0.54 Put/Call Oranına, 2,300 dolar maksimum zarar noktasına ve 580 milyon dolar kavramsal değere sahip bulunuyor.

Hafta içerisinde büyük bir satış dalgasının yaşandığını ve bu tarz dalgalanmaların yakın zamanda tekrar yaşanmayacağını belirten Greeks.live şunları söyledi:

“Spot ETF’nin beklendiği gibi geçememesi ve önceki dönemde biriken büyük miktardaki yüksek kaldıracın tasfiye edilmesiyle piyasada keskin dalgalanmalara neden olan bu hafta piyasada büyük bir satış dalgası yaşandı.

Gelecek hafta, ETF’lerin onaylanması için son tarih olacak ve bunlar geçilse de geçmese de işler her zaman doruğa ulaşacak.

Kripto türev piyasasının ETF oyunlarına odaklandığını ve piyasadaki mevcut fonlama oranları ve kaldıraç seviyeleri ile fiyatlarda bu haftaki gibi sert dalgalanmaların yakın zamanda tekrar yaşanmayacağını gözlemliyoruz.”

Put/call oranı, put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 0,62; Ethereum için 0,54 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranlar BTC ve ETH için yükseliş eğilimine işaret ediyor olsa da bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail