binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Ethereum’da Yarın Büyük Gün: 15 Milyar Dolarlık BTC ve ETH...

Bitcoin ve Ethereum’da Yarın Büyük Gün: 15 Milyar Dolarlık BTC ve ETH Opsiyonun Vadesi Doluyor! Analist Volatilite Konusunda Uyardı!

Deribit baş ticaret sorumlusu Luuk Strijers Bitcoin üç aylık opsiyonlarının vadesinin yarın dolduğunu belirterek bu durumun BTC fiyatı üzerinde baskı ve yüksek volatilite yaşatabileceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve Ethereum’da volatil hareketler yaşanmaya devam ederken üç aylık opsiyon sözleşmelerinin süresi dolmak üzere.

Buna göre, dünyanın lider kripto para birimi opsiyon borsası Deribit’te yarın 15,2 milyar dolar değerindeki BTC ve ETH opsiyonlarının süreci dolacak.

Deribit verileri 15 milyar dolarlık rakamın borsa tarihindeki en büyük vadelerden biri olduğunu ortaya koyarken, Cuma günü yani yarın çoğu BTC ve ETH opsiyonun kârlı olarak sona ereceğini de gösteriyor.

BTC ve ETH’de yarın yüklü miktardaki opsiyonun vadesinin dolması beklenirken Coindesk’e konuşan Deribit baş ticaret sorumlusu Luuk Strijers, bu durumun BTC fiyatı üzerinde baskı ve yüksek volatilite yaşatabileceğini söyledi.

“Büyük miktardaki opsiyonların vadesi yarın doluyor ve çoğu karda (ITM) olacak. Bu da piyasada yukarı yönlü baskı veya volatilite yaşatabilir.

Yaklaşık 70.000 dolarlık piyasa değeriyle 3,9 milyar dolar değerindeki Bitcoin opsiyonlarının vadesi dolacak. Bu, ödenmesi gereken 9,5 milyar dolarlık üç aylık toplam açık faizin %41’ine tekabül ediyor. Benzer şekilde, Deribit verilere göre, ETH’de üç aylık toplam 5,7 milyar dolarlık açık pozisyonların %15’inin vadesi dolmak üzere.

Bu seviyeler normalden daha yüksek. Bunun nedeni elbette son dönemdeki fiyat artışıdır. Opsiyonlarının çoğunun yüksek kârla sona ermesi ilgili varlıkta potansiyel yukarı yönlü hareketlerde baskıya veya volatiliteye yol açabilir.”

Deribit yöneticisi son olarak BTC ve ETH’nin üç aylık vadesinin dolması için maksimum zarar noktaları sırasıyla 50.000 dolar ve 2.600 dolar olduğuna dikkat çekerek “Son boğa piyasası sırasında Bitcoin ve Ethereum vade sonrasında düzeltmeler yaşasa da, rallilerini sürdürmek için maksimum zarar noktaları yönünde sürekli olarak daha kısa ve düşük düzeltmeler yaptı .” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail