Ana SayfaBitcoinBitcoin ve Kripto Para Dostu Yasa Panama Meclisi'nde Onaylandı: İşte Detaylar!

Bitcoin ve Kripto Para Dostu Yasa Panama Meclisi’nde Onaylandı: İşte Detaylar!

Takip et

Panama Yasama Meclisi Genel Kurulu, bugün ülkede kripto paraları düzenleyecek yasa tasarısını onayladı.

“Kripto Para Yasası ile Birlikte Yeni İş Alanları Açılacak ve Finansal Kapsama Genişleyecek”

Yasa tasarısının mimarı olan Kongre üyesi Gabriel Silva, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu yasa ile birlikte Panama Latin Amerika’da inovasyon ve teknolojinin merkezi haline gelecek. Şu anda eksik olan tek şey başkanın imzası. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu yasa ile birlikte yeni iş alanları açılacak ve finansal kapsama alanı genişleyecek.”

Ülke meclisi tarafından bildirildiği üzere, “yasa kripto paraların alım satımını, kullanımını, dijital değerlerin piyasaya sürülmesi, değerli metallerin ve diğer varlıkların tokenizasyonu, ödeme sistemleri ve diğer hükümleri” düzenleyecek.

Buna ek olarak bu yasa ile birlikte bürokratik işlemlerde şeffaflığın ve verimin artırılması amacıyla Blockchain teknolojisinin Panama hükümeti tarafından benimsenme ihtimalinin de bulunduğu belirtilmişti.

İlgili Haber
Panama Ekonomik İşler Komitesi, Bitcoin ve Kripto Para Yasasını Onayladı!

Geçtiğimiz Hafta Aynı Tasarı Ekonomik İşler Komitesinden Geçmişti

Yasa tasarısı, bugün nihai onaylamadan geçmeden önce geçen hafta Panama Yasama Meclisi’nin ekonomik işler komitesinden geçmişti.

Gabriel Silva, Panama’nın kripto para yasası ile ilgili olarak geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında yasa ile birlikte ülkedeki kripto varlıklara yasal stabilite sağlanacağını ve ülkedeki kripto endüstrisinin gelişmesiyle birlikte ülkeye daha fazla yatırım geleceğini düşündüğünü söylemişti.

Dünyada Bitcoin’i resmi olarak para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador’un ardından geçen hafta Orta Afrika Cumhuriyeti de Bitcoin’in ülkede resmi para birimi olarak ilan edildiğini bildirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları