Kripto HaberleriBitcoinPanama Ekonomik İşler Komitesi, Bitcoin ve Kripto Para Yasasını Onayladı!

Panama Ekonomik İşler Komitesi, Bitcoin ve Kripto Para Yasasını Onayladı!

Takip et

Panama Yasama Meclisi’nin Ekonomik İşler Komitesi, kripto paraların kullanımını regüle eden yasa tasarısını onayladı.

“Yeni Yasa Panama’daki Kripto Para Endüstrisini Destekleyecek”

Kongre üyesi Gabriel Silva, söz konusu yasanın amacının “Panama’da kripto varlıklara hukuki stabilite vermek” ve “daha fazla yatırım çekmek ve iş alanı yaratmak için ülkedeki kripto endüstrisini geliştirmek” olduğunu bildirdi.

Buna ek olarak kongre üyesi, bu yasa ile birlikte bürokratik işlemlerde şeffaflığın ve verimin artırılması amacıyla Blockchain teknolojisinin Panama hükümeti tarafından benimsenme ihtimalinin de değerlendirileceğini söyledi.

Ekonomik İşler Komitesi’nin söz konusu yasayı onaylamasının ardından yasa tasarısının ülke meclisinin tamamında ikinci bir görüşmede tartışılması gerekiyor.

Bu görüşmede yasa tasarısında değişiklikler yaşanabilir. Bu aşamaların ardından Panama başkanı Laurentino Cortizo yasayı veto edebilir ya da onaylayabilir.

İlgili Haber
Bir Ülke Daha Bitcoin'i Kabul Edebilir!

Gabriel Silva, kendisi tarafından komiteye sunulan orijinal tasarının değişikliğe uğradığını söyledi fakat hangi kısımların değiştirildiğini belirtmedi.

2021 yılında Bitcoin ve kripto paraların giderek yaygınlaşmasıyla birlikte küresel çapta birçok ülke bu sektörün regülasyonu için çalışmalara başlamıştı.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmesinin ardından kısa bir süre önce de İsviçre’nin Lugano şehri Bitcoin ve Tether’ın (USDT) bölgede meşru para birimi olarak kullanılmaya başladığını açıklamıştı.

Bununla birlikte kripto para ve Blockchain teknolojisi hakkındaki yasal gelişmelerin daha çok Latin Amerika bölgesinde gerçekleşmesi de dikkat çekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları