Ana SayfaAltcoinBitcoin ve Kripto Para Fonlarına Girişlerde Rekor Artış! Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin ve Kripto Para Fonlarına Girişlerde Rekor Artış! Bu Ne Anlama Geliyor?

Takip et

Uzun süredir düşüş trendini devam ettiren Bitcoin (BTC) ve kripto paralarda son zamanlarda toparlanma belirtileri yaşanıyor.

BTC 23.000 dolar seviyelerinde, en büyük altcoin Ethereum (ETH) ise 1.600 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares yayınladığı son raporunda yaşanan ayı piyasasına rağmen yatırımcıların kriptodaki kısa vadeli kazançlarını sürdürmek için kripto para fonlarına yatırım yapmaya devam ettiğini söyledi.

Temmuz ayında kripto para fonlarına 474 milyon dolarlık net giriş olduğunu belirten CoinShares, bu durumun 2022 yılının en güçlü aylık sermaye girişi olduğuna işaret etti.

CoinShares, kripto para yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta toplam 81 milyon dolarlık sermaye girişinin olduğuna dikkat çekerek “uzun süre sonra kripto para fonlarına ilk kez üst üste beş hafta pozitif giriş görüldü” dedi.

CoinShares ayrıca, Temmuz ayındaki yüksek girişle beraber Haziran ayında kripto fonlarından 481 milyon dolarlık çıkışın neredeyse tamamen geri döndüğünü belirtti.

Bitcoin’deki Durum Ne?

Rapor, Temmuz ayının son haftasında Bitcoin’de 85 milyon dolar giriş olduğunu gösterirken sadece 2,6 milyon dolar çıkış olduğunu ortaya koydu.

İkinci sırada 8,2 milyon dolarlık giriş ve 2,8 milyon dolarlık çıkışla Ethereum‘un yer aldığı görüldü.

 

Ülke bazında bakıldığında ise bu hafta en yüksek girişlerin Kanada ve ABD’den olduğu görüldü.

Kanada’dan kripto para fonlarına haftalık olarak 67,1 milyon dolarlık giriş olduğu görülürken, ABD’de bu rakamın 14,5 milyon dolar olduğu görüldü.

Bitcoin ve kripto paralarda son haftalarda yükseliş havası görülse de CoinShares, işlem hacimlerinin düşük seviyelerde devam ettiğini söyledi.

Bu yılın haftalık işlem hacmi ortalamasının 2,4 milyar dolar olduğunu belirten CoinShares, geçen haftanın işlem hacminin 1,3 milyar dolar olarak hesaplandığını ve bu rakamla ortalamanın altında kaldığına dikkat çekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları