binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Yarılanması Çok Yakın: BTC Madencilerinin Durumu Ne Olacak? Batmamaları İçin BTC...

Bitcoin Yarılanması Çok Yakın: BTC Madencilerinin Durumu Ne Olacak? Batmamaları İçin BTC Fiyatı Kaç Olmalı?

Bitcoin yarılanması yakın bir tarihte gerçekleşecek ve madencilerin gelirleri yarı yarıya azalacak. Peki bu ne anlama geliyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Madencilerin birincil gelir kaynaklarını yarı yarıya azaltacak önemli bir olay olan Bitcoin (BTC) yarılanması çok yakın. Analistler, bu ürkütücü olasılığa rağmen, halka açık daha büyük madencilerin yalnızca yarılanmadan kurtulmak için değil, aynı zamanda başarılı olmak için de yeterli donanıma sahip olduğunu öne sürüyor.

Needham’da analist olan John Todaro, müşterilerine gönderdiği bir notta, “60.000-65.000 doların üzerinde bir Bitcoin fiyatının neredeyse tüm halka açık madenciler için yarılanma riskinin ortadan kalktığı anlamına geldiğine inanıyoruz” dedi.

Şu anda madenciler için tek bir Bitcoin çıkarmanın maliyeti 36.000 ila 52.700 dolar arasında değişiyor. Bitcoin’in son düşüşüne rağmen, BTC hala 60.000 doların üzerinde işlem görüyor. Todaro, “Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyrederken, madenciler cazip marjlar görüyor” diye ekledi.

Marjların önemli ölçüde sıkışması için Bitcoin fiyatlarının 50.000 doların altına düşmesi ya da hash oranının önemli ölçüde 800 EH+ seviyesine yükselmesi gerekiyor. Şu anda yaklaşık 623 olan ve exahash cinsinden ölçülen hash oranı, Bitcoin ağının madencilik zorluğunu belirliyor, oran ne kadar yüksekse madenciler için masraf da o kadar artıyor.

HC Wainwright analistlerinden Mike Colonnese, “Halka açık büyük madenciler şu anda önceki döngülere kıyasla çok daha iyi durumdalar” dedi ekledi:

“Çok daha güçlü nakit dengelerine sahipler, Bitcoin rezervlerini artırıyorlar, bu yarılanmaya girerken çok daha fazla likidite var. Buna ek olarak, daha büyük şirketlerin birçoğu, işletme maliyetlerini düşürmek amacıyla filo verimliliklerini gerçekten artırmak için Bitmain ve MicroBT ile bu büyük satın alım siparişleri veriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail