Ana SayfaBitcoinBitcoin Yatırımcısı Ark Invest: "45 Yıldır Böyle Bir Şey Görmedik"

Bitcoin Yatırımcısı Ark Invest: “45 Yıldır Böyle Bir Şey Görmedik”

Takip et

FED‘in parasal sıkılaşmada vites yükseltmesi, ekonomide bir resesyon tetiklenir mi sorularını gündeme getiriyor.

Pek çok ekonomist FED’in agresif faiz artışlarının enflasyonla mücadele etkili olabileceğini ancak bunun hızlı bir şekilde gerçekleşmesinin ABD ekonomisini durgunluğa itebileceğinden endişeli.

Geçtiğimiz günlerde Senato’da soruları yanıtlayan Powell’da resesyon risklerinin masada olduğunu ifade etmiş ancak buna pek ihtimal vermediklerini belirtmişti.

Resesyon konusunda Ark Invest CEO’su Cathie Wood’dan farklı bir yorum geldi. Wall Street’in tanınan ismi, ABD’nin hali hazırda bir resesyon içerisinde olduğunu söyledi.

Şirket olarak bir öz eleştiri de yapan Wood, enflasyonun şiddetini ve kalıcı gücünü hafife aldıklarını söyledi.

“Hali hazırda resesyon içerisinde olduğumuzu düşünüyoruz. Envanterlerde ciddi bir problem var. 45 yıldır buradayım ve kariyerim boyunca böyle bir artış görmedim.

Bir konuda yanıldık. Biz enflasyonun sürdürülebilir olduğunu düşündük. Tedarik zincirindeki sıkıntıların iki yıldan fazla sürdüğüne inanamıyorum. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali tabii ki öngörülemezdi. Enflasyon büyük bir sorundu ancak bizi deflasyona hazırladı.”

Tüketicilerin fiyat artışlarını dramatik bir şekilde hissettiğini aktaran Wood, verilerin şimdiye kadar görülmemiş seviyelere geldiğini ifade etti.

Wood’a göre 2022 yılı en çok inovasyona ve teknolojiye yatırım yapanlar içi zor geçiyor.

Düşüşlere rağmen ürünlere yeni para girişinin devam ettiğini ifade eden Wood, “müşterilerimiz çoğunlukla bize bağlılıklarını koruyor. Kendimizi tamamen inovasyona adadık. İnovasyon sorunları çözer.” dedi.

FackSet verilerine göre Ark Invest ürünlerine Haziran ayında 180 milyon dolarlık giriş oldu.

Ark Invest’in  ETF’lerinin bir kısmında dolaylı yoldan Bitcoin maruziyeti de bulunuyor.

Şirketin önemli ETF’lerinin içerisinde Bitcoin’e yatırım yapan Tesla ve Block gibi önemli şirketlerin yanı sıra ABD’nin en büyük borsası Coinbase hisseleri de yer alıyor.

Şirket ETF’leri aracılığıyla Grayscale Bitcoin Trust fonuna da yatırım yapıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları