BitcoinHaberler

Bitcoin Yatırımcısı Ark Invest’ten Ayı Piyasası Yorumu! Zararlar Ne Zaman Kapanacak?

Ark Invest CEO'su Cathie Wood CNBC'ye konuştu.

İnovasyona yönelik yatırımları ile dikkat çeken ve son günlerde yatırımcılarını bir hayli zarara uğratan Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood CNBC’ye konuştu.

Şirketin inovasyon odaklı portföylerini savunmaya devam eden Wood, 5 yıl içerisinde muhteşem getiriler beklediğini söyledi.

Wood’un yönettiği fonlardan bazılarının son 12 ayda %50 zarar etmesi soru işaretlerine neden olmuştu.

“Korkunç bir ayı piyasasındayız”

“Korkunç bir ayı piyasasındayız” diyen CEO, beklentilerinin değişmediğini söyledi.

“İnovasyon için korkunç bir ayı piyasasındayız. Ancak Covid sonrası en dipten Şubat’daki zirvemize baktığımızda %358 arttığımızı görüyoruz. Bu yeni teknolojilerdeki büyüme beklentilerimiz göz önüne alındığında önümüzde 5 yıl içerisinde bazı muhteşem getiriler göreceğimizi düşünüyorum.

17 Ocak’tan bu yana önemli girişler aldık (yaklaşık 1 milyar dolar). Bence yatırımcı tabanımızın çoğu ortalama maliyetlerini düşürüyor.

Bir strateji ile ve zaman içerisinde ortalamayı düşürürseniz fiyatın ne kadar çabuk ortalamanızın üstüne çıktığına şaşıracaksınız. Eğer haklıysak 5 yıl içerisinde yatırımcıların maliyetlerinin çok üzerinde bir fiyatlama bekliyoruz.”

İnovasyondan vazgeçmeyeceklerini belirten Wood, dünyanın şu anda her türlü sorunla karşı karşıya olduğunu ve bunun ancak inovasyonla aşılabileceğini söyledi.

Wood daha önce Bitcoin için 500.000$’lık bir hedef fiyatları olduğunu açıklamıştı.

Ark Invest’in zararda olan ETF’lerinin bir kısmında dolaylı yoldan Bitcoin maruziyeti de bulunuyor.

Şirketin önemli ETF’lerinin içerisinde Bitcoin’e yatırım yapan Tesla ve Block gibi önemli şirketlerin yanı sıra ABD’nin en büyük borsası Coinbase hisseleri de yer alıyor.

Şirket ETF’leri aracılığıyla Grayscale Bitcoin Trust fonuna da yatırım yapıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu