AltcoinHaberler

Bitcoin Yeşil Işık Yaktı Metaverse Projeler Uçuşa Geçti!

Bu projeler ilk yeşil ışıkta hızla yükselmeye başladı.

Bitcoin’in yeniden 50.000$’ın üzerine çıkması, altcoinlerde beklenen rahatlamayı getirdi. Dün %10’ların üzerinde primlenen altcoinler hala zirvelerinden çok uzak. Gerçek manada bir yükseliş yaşanması ve içeride kalan yatırımcıların sabırlarının meyvesini alması biraz daha zaman alabilir.

Bu noktada dün yaşanan yükselişlere baktığımızda, Metaverse odaklı coinlerde yaşanan yükselişlerin çok daha hızlı ve etkili olduğunu gözlemledik.

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinin ardından yaşanan ralli sonrası pek çok Metaverse coin zirvesinden uzaklaşmış ve dinlenmeye çekilmişti. Bitcoin’den gelen ilk yeşil ışıkla beraber bu projelerin ön plana çıkması trendin devam edebileceğinin de sinyalini veriyor.

Ayrıntılara baktığımızda piyasa değeri bakımından en değerli metaverse odaklı kripto paralar tarafında MANA, AXS ve SAND olduğunu gözlemliyoruz. Bu kripto paralardaki sıçrayışlar %20’lere ulaşırken, metaverse tablosunda yeşil rengin baskın olduğunu görüyoruz.

Türk yatırımcıların yoğunlukla ilgi duyduğu Metaverse projeleri BLOK, CEEK ve RACA’nın da dünkü yükselişlere ayak uydurduğunu ve güzel yükselişler sergilediğini gördük.

Son 7 günlük değişimlerine baktığımızda:

RACA’nın %60,

CEEK’in %55,

BLOK’ ise %15 oranında yükseldiğini gözlemliyoruz.

Zirvelerinden yaşadıkları düşüş sonrası güncel fiyatlara baktığımızda,

RACA’nın son yükselişe rağmen zirvesinden %70,

CEEK’in zirvesinden %50,

BLOK’un zirvesinden %60 oranında aşağıda olduğunu görüyoruz.

Uzmanlar yeni giriş yapmak isteyenlerin bu fiyatlardan alım yapmak yerine fiyatların ve indikatörlerin soğumasını beklemelerini ve buna göre değerlendirme yapmalarını öneriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu