Bitcoin

Bitcoin Yükselirken 328 Milyon Dolarlık Aktarım Dikkatleri Üzerine Çekti!

Bitcoin fiyatı 6500 doları tekrar zorluyor. Tam bu esnada olan bazı olaylar yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. İşte detaylar...

Bitcoin gece saatlerinde 6.500 dolar seviyelerinden geri düşmüş olsa da an itibarı ile tekrar bu seviyeler test ediliyor. Birkaç saat önce 6300 dolar seviyelerinden ivmelenen BTC fiyatı an itibarı ile 6480 dolara kadar yükseliş gösterdi. Tam da bu sırada bilinmeyen cüzdanlar arasında yapılan 328 milyon dolar değerindeki 50.642 BTC aktarımı dikkatlerden kaçmadı.

Büyük bir Bitcoin boğasının bu aktarımı yaptığı düşünülürken son dakikalar içerisinde olanlar bununla da sınırlı değil.

Twitter’daki kimin kontrolünden olduğu tam bilinmeyen “Bitcoin” hesabından “Bitcoin satın alın” şeklinde bir tweet atıldı.

Tam da yükselişin yaşandığı dakikalardan önce gerçekleşen bu olay birçok kişiyi alım yapması yönünde harekete geçirmiş olabilir.

Öte yandan Bitcoin’deki “silkelenmenin” henüz tam anlamıyla bitmediğine değinen uzmanlar, yakın zamanda 6.000 doların altına düşüşlerin tekrar görülebilecek olduğuna değiniyor. Bu yüzden özellikle halving dönemi öncesi bu riskli dönemlerde yatırım yaparken mutlaka dikkatli bir şekilde adım atmak gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu