BitcoinHaberler

Bitcoin 9.000 Doların Üzerine Çıktı!

BTC düşecek mi yükselecek mi tartışmaları 9000 doların üzerine çıkılmasıyla son buldu.

Nexo

Bitcoin birkaç gün önce 9.000 doların altına düşerek yatırımcısını korkutmuştu. Hatta öyle ki 8700 dolar seviyesi birçok kez test edildi ve çoğu analist bu fiyat seviyesinin altına düşüleceği yönünde öngörülerde bulunmuştu.

An itibarı ile BTC tekrardan 9000 dolar üzerine geçerek kendini güvenli bölgeye yükseltmeyi başardı. Hacimlere bakıldığı zaman ciddi bir alış hacminin olduğu dikkatlerden kaçmıyor. 9000 dolar direnci yüksek alım hacmi ile kuvvetli bir şekilde kırılmış oldu. Haftalık kapanışı bu yükselişten sonra 9000 dolar üzerinde yapması beklenen BTC’nin bu yükselişi yatırımcılar ve analistler tarafından çok olumlu karşılandı.

Uzmanlara göre Bitcoin 8700 ila 8900 dolar arasındaki GAP bölgesini bu düşüş ile kapamış oldu ve artık daha sağlıklı bir yükseliş grafiği çiziyor. Bazı borsalarda 9150 dolar seviyelerine kadar yükselen BTC, an itibarı ile 9050 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin’deki yeni direnç seviyesi an itibarı ile 9300 dolar ve destek seviyesi de bilindiği gibi tekrar 9000 dolar olarak kendini gösteriyor.

Yükselişlerden sonra 246 milyar dolara yükselen piyasa hacmi yüzde 66,3 oranındaki BTC hakimiyeti ile karşımıza çıkıyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı