BitcoinHaberler

Bitcoin Zincirlerini Kırdı! “Yeni Hikaye, Yeni Ralli”

Bitcoin hikayesini yeniden yazıyor.

Bitcoin Kasım ayından itibaren ABD borsalarıyla girdiği korelasyonu dün itibariyle bozdu.

Yaklaşık 5 aydır borsaların fiyatlamalarını takip eden kripto para yatırımcıları dünkü yükselişle birlikte rahat bir nefes aldı.

Pozitif Ayrıştık

ABD borsaları dün yatay ve karışık bir seyir izlerken Bitcoin %17’lik bir yükseliş yaşadı.

Bu yükselişte Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın büyük bir etkisi var. Zira Bitcoin bu süreçte yeni bir hikaye başlattı.

Dünya yeniden Bitcoin’in sansürlenemez ve özgürlükçü yönünü tartışmaya başladı.

ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırımları sonrası, Rusya kendi vatandaşlarının bankalardan çekebilecekleri döviz miktarına ciddi bir sınırlama getirdi. Bunun yanı sıra Putin dün yayınladığı bir kararname ile yurtdışına döviz transferini yasakladı.

Bu tarz baskılara karşı mevduatlarını bankada tutan yatırımcılar çaresiz hükümetin alacağı kararları beklerken, merkeziyetsiz finansın önemi bir kez daha anlaşıldı.

Bitcoin’in Gerekliliği Zor Zamanlarda Anlaşılıyor

Bu noktada Rusların Bitcoin’e yönelmesinin sağladığı fiyat artışının yanı sıra, eski bir hikayenin yeniden gündeme gelmesinin Bitcoin’e olan talebi artırdığını görüyoruz.

Ülkelerin Rusya’ya ve Rusya’nın kendi vatandaşlarına yönelik sert ekonomik tedbirleri, paranın merkeziyetsizliğinin ve sadece o paranın sahibi tarafından kontrol edilmesinin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.

Zira banka hesabınızda görünen ancak kontrol edemediğiniz para aslında sizin değil. Bitcoin’in kuruluş felsefesini oluşturan bu durum, finansal piyasalar açısından eski bir hikayenin yeniden yazılması olarak  değerlendirilebilir.

Bu hikaye kısa vadede Bitcoin’e olan talebi ne kadar daha canlı tutacak takip ediyor olacağız. Bu sırada Bitcoin’in bugün de ABD borsalarından pozitif ayrıştığını görmeye devam ediyoruz.

Bu noktada Bitcoin’in sadece spekülatif tarafına değil teknolojisine ve sunduğunu fırsatlara odaklananlar uzun vadede varlıklarını korumaya devam edecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu