AnalizBitcoin

Bitcoin Zorluk Seviyesindeki Artış Fiyatlara Da Yansır Mı?

Madenciler zorluk derecesinin artması yüzünden zor günler yaşıyor.

Yapılan son güncellemelere göre %11.35’lik artışın ardından Bitcoin’deki zorluk derecesi (madencilerin BTC kazanması daha zor hale geliyor) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Şu an sıralar 10.900 dolar seviyelerinde dolaşan Bitcoin bir süre önce 11 bin doları test etmiş ancak fiyat geri yönlü hareket etmişti. Fiyattaki bu inişli çıkışlı seyrin yanı sıra zorluğun da artmış olması madenciler açısından büyük önem arz ediyor.

Geçen senenin ortalarına baktığımızda şimdikine benzer bir fiyat grafiği görülürken zorluk seviyesi şimdikinin neredeyse üçte biriydi. Bir de halving etkisi eklenince iyice artan zorluk seviyesi madencileri şimdiden büyük oranda zorluyor. Zorluk oranındaki tüm bu artışa rağmen fiyatlarda da aynı oranda bir artış görülmeyişi ise bakışları lider kripto para birimi üzerinde toplamaya devam ediyor.

Öte yandan Bitcoin fiyatındaki bu belirsizlik altcoinleri de önemli ölçüde etkiliyor. Birçoklarına göre altcoinlerin kurtuluşa ermesinin tek çaresi Bitcoin fiyatında beklenen artışın bir an önce gelmesi. Yine bazı analistlere göre zorluk seviyesindeki bu artış kısa bir süre sonra fiyata da yansıyacak ve dört gözle beklenen rekor Bitcoin yükselişi gerçekleşecek!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu