Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de 1 Milyon Dolar Tahmin Eden Analist Son Durumu Değerlendirdi: 20.000 Dolara...

Bitcoin’de 1 Milyon Dolar Tahmin Eden Analist Son Durumu Değerlendirdi: 20.000 Dolara Düşüş Olacak Mı?

Takip et

Kanada’nın ilk düzenlenmiş dijital varlık yatırım fonu yöneticisi olan 3iQ’e göre, yaz aylarındaki çöküşün ardından 20.000 doların üzerinde istikrar kazanan Bitcoin (BTC), piyasaların düzenleme, kurumsal benimseme ve yaklaşan yarılanmaya odaklanmasıyla bir sonraki adımına hazır görünüyor.

“Bitcoin’deki Düşüşün Normalde 30.000 Dolarda Durması Gerekiyordu”‘

3iQ’nun kurucusu ve CEO’su Fred Pye, Toronto’da düzenlenen Blockchain Futurist Konferansı’nda yaptığı açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Herhangi bir riskli varlığın normal düzeltmesi %50’lik bir geri çekilmedir. İlk olarak Bitcoin’in 60 bin dolardan 30 bin dolara indiğini gördük. Ardından DeFi alanının ve insanların yarattığı borç verme modellerinin çökmesiyle kripto finansal krizini yaşadık.

Ve 30 bin dolardan 20 bin doların altına inen bir satış yaşandı. Ve bence bu sarsıntıların çoğunun geride kaldığını gördük. Bunun daha uzun süre devam edeceğini düşünmüyoruz.”

İlgili Haber
Bitcoin'deki Düşüşü Değerlendiren Analist, Takip Edilmesi Gereken Seviyeleri Açıkladı!

“20.000 Doların Altında Çok Az Zaman Geçirebilir”

3iQ’nun araştırma müdürü Mark Connors, gelecekte Bitcoin’in 20.000 doların altında geçireceği sürenin çok sınırlı olacağını da sözlerine ekledi:

“Bir daha asla 20 bin dolara ulaşmayacağını garanti edemem, ancak önümüzdeki yıl boyunca 20 bin doların altında kalacağı sürenin %2.5’ten daha az olacağını söyleyebilirim.

Bu da BTC’nin ilk etapta düşmesinin nedenlerinden kaynaklanıyor. Bu bir yıkımdı. Başarısız sistem yüzünden oldu. Protokol yüzünden değildi. Ve buraya sürüklenmesinin teknik bir nedeni vardı.”

Pye, bir yıl önce BTC’nin 2023’te 100.000 dolara ulaşacağını ve ardından bu on yıl içinde muhtemelen 1 milyon dolar olacağını öngörüyordu. Pye, bu fiyat tahmininin geçmiş ve gelecekteki yarılanmalara dayandığını açıkladı.

“Altının Enflasyonu BTC’den Fazla”

O zamandan beri Pye’ın fiyat hakkındaki görüşleri pek değişmedi. Yönetici, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu tahminler, stock-to-flow analizi olarak adlandırdığımız ve alıntı yaptığımız analizlere dayanıyordu. Stock-to-flow, altın ve Bitcoin gibi belirli varlıkların nadirliğini sıralıyor.

Altın arzı bu oranda yılda %4 büyüyor. Bitcoin şu anda yılda %2 büyüyor ve iki yıl içinde yılda %1 büyüyecek. Dolayısıyla BTC’nin altın karşısındaki enflasyon oranı, bir varlık saklama aracı olarak giderek daha cazip hale geliyor.”

Pye, BTC’nin bir sonraki yarılanma dönemine girerken, insanların bir sonraki ralliyi kaçırmamak için geri dönmek istemesiyle FOMO’nun yeniden ortaya çıkacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları