fbpx
AnalizBitcoin

Bitcoin’de 225 dolarlık kayıp ne anlama geliyor?

Bitcoin fiyatlarında aşırı düşüşler yaşanırken, son düşüş ise 225 dolar ile bugün yaşandı. Kripto para piyasası hacmi verilerinin olumsuz seyrediyor olması ve kripto paralar konusunda yatırımcıları üzecek gelişmelerin durmaksızın devam ediyor olması yatırımcıları zora sokuyor. Yatırımcılar kripto para fiyatlarından şikayet ederken, bazıları ise fiyatların aşırı değişiminden dolayı kendi yatırımlarını dahi kontrol etmekte zorlandıklarını ve fiyatları zor takip eder hale geldiklerini belirterek kripto para piyasasında yaşanan olayların devam etmemesi adına yatırımcılar olarak ani satışlardan herkesin uzak durması gerektiği görüşündeler. Bunu ne kadar yerine getirebilecek olan yatırımcı var? Sorusu ise yanıt bulamayacak olan sorulardan ve sadece kar amaçlı bu piyasada olanların asla uymayacak olduğu beklentilerden bir tanesi olsa da Bitcoin fiyatlarına bu şekilde düşünen yatırımcıların veya elinde orta düzeyde yatırım tutan yatırımcılar değil ABD, Asya merkezli milyarder ve milyoner yatırımcılar piyasaya yön verdiği için bu kişiler önemli.

Sıradan klasik Türk ve başka ülkede kripto para yatırımı yapan insanların belirli bir seviyeye kadar yatırım yapabilecek güçte olmaları, ekonomik olarak Asya ülkeleri ve ABD kadar etkili olamamaları, ve AB’nin güçlü ekonomik durumuna rağmen vatandaşlarının pek fazla kripto paralar ile ilgilenmiyor olması da durumu yakından ilgilendiriyor.

Bitcoin’de 225 dolar kayıp

Gün içerisinde 6.425 dolar seviyesinden tekrar 6.300 dolar seviyesinin altına düşmesi ile birlikte tekrar yatırımcıları paniğe sürükleyen Bitcoin, 6.300 dolar tutar seviyesinin önemli olması dolayısı ile her an 5.900’lü rakamlara gerileyebilir. Beklentiler bu yönde iken, yatırımcıları bekleyen sürprizlerin de olabilecek olduğu ve tekrar 6.425 dolar seviyesini aşabilme ümidi olduğu grafiklerden tahmini olarak anlaşılabiliyor.

225 dolarlık düşüşün arkasında yatan en önemli ve etken sebebin ise piyasa hacmi haberlerinin ve bu haberler dolayısı ile Bitcoin yatırımcılarının tutar çok daha fazla düşmeden satışlar yaparak, ellerinde tuttukları yatırımları elden çıkarmak yönünde adımlar atmasından dolayı kaynaklanıyor. Yatırımcılar, Bitcoin fiyatının düşebilecek olduğu endişesi ve korkusu ile hareket ederken, bazı yatırımcılar ise kripto para fiyatlarının aşırı düşüş yaşamasından dolayı satış yoluna gitmek zorunda kaldıklarını ifade ediyor.

225 dolar normal fiyatlandırma ölçeğinde büyük bir düşüş olmamasına rağmen bu ortamda Bitcoin için oldukça kritik bir düşüş olarak gösteriliyor. Bitcoin fiyatının 5.900 dolar seviyesine gerilemesi durumunda bir sonraki düşüş seviyesinin 4.500 dolar seviyesi olabilecek olduğu endişesi, birçok yatırımcıyı korkutarak Bitcoin satışlarının artmasına, alımların ise son derece azalmasına sebep oluyor.

9.000 dolar kritik

Bitcoin için en kritik seviyesi ise 9.100 dolar sınırını geçip geçmeyecek olduğu yönünde. Eğer ki bu birkaç haftalık süre içerisinde 9.100 dolar seviyesi geçilir ve birkaç gün 9.100 dolarda tutunma şansı olur ise Bitcoin yatırımcılarının çok büyük oranda kar edebilecek oldukları ve güveni simgeleyecek, gösterecek olmasının da etkileri ile yatırımcıların daha büyük çapta alımlar yapmasına teşvik edebilecek olduğu yönünde görüşler ve iddialar hakim.

Bitcoin fiyatlarının anlık değişiminin etkisi her an değişim gösterebilecek olduğundan dolayı, Bitcoin yatırımı yapanların çok dikkatli olarak hareket etmeleri ve anlık fiyat takiplerini alarmlar ve güncel doğru fiyat seviyesini gösteren kripto para borsalarından takip etmeleri önem taşıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box