BitcoinHaberler

Bitcoin’de 40.000$ Kırılırsa Dip Neresi Olacak?

Bitcoin'de ayı senaryoları artıyor.

Küresel piyasalarla birlikte geri çekilen Bitcoin’e ilişkin ayı senaryoları arttı. Teknik olarak kritik bir seviyede olduğumuzu önceki analizimizde aktarmıştık. Birçok analist 40.000$’ın psikolojik bir seviye olduğunu ve bu seviyenin kırılmasının risk iştahını bir süreliğine kapatacağını düşünüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayılar Bu Seviyeye Odaklandı!

Hisse senedi piyasalarında yatırım yapan yatırımcılara teknik olarak rehberlik yapan InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway’de 40.000$’ın önemli olduğunu söyledi.

Kitco News’e konuşan stratejist, Bitcoin’in 40.000$ seviyesini kırması durumunda 18.000$’a kadar devam edecek bir düşüş trendine girebileceğini ifade etti. Soloway Bitcoin’in bu seviyelere kadar gerilemesi durumunda buranın dip olacağını da düşünüyor.

65.000$ seviyesi kırılmadığı veya gerçek manada bir dip bulunmadığı sürece Bitcoin’in önceki yükseliş ivmesini geri kazanamayacağını aktaran analist, şunları söyledi:

“Bitcoin yeni bir rekor (65.000$) kırmadığı sürece yükseliş ivmesini geri kazanamayacak. Şu an izlediğim teknik seviye 40.000$ ile 41.000$ seviyeleri. Bu seviyeler kırılırsa fiyat 30.000$’a kadar inecektir. Uzun vadeli olarak sonunda 18.000$ ile 20.000$ arasında bir seviyeye geleceğimizi düşünüyorum.

Düzeltme bizim için sürpriz olmadı, Evergrande krizinin küresel piyasalarla birlikte Bitcoin’i de etkileyebileceğini tahmin ediyorduk. Kısa ve orta vadeli olarak düşüş momentumuna girmiş olsa da uzun vadede Bitcoin’in aşırı derecede yükseleceğini düşünüyoruz.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

sanırım biraz yalan bir yazı olmuş şunu söyleyim bu inişli çıkışlı hep olan bir denge bu sonuçta bir borsa gibi hissesi düşünün onun gibi dengeler değişir hep

erkan

yalan mı adam nokta atışı bilmiş 48..49 binlerden 40 binlere düştü halada buralarda sürünüyo bakalım bu akşam 21:00 dan sonra ne olacak takip et

Ulaş Eral

Ancak hainlik, Fud, komplo, tuzakları bol bol konuşup insanlığı felakete sürüklemenin haberini yazıp yazıp durursunuz!… Birazcık itidalli haber, itinalı haber yazmayı neden düşünmüyorsunuz?…


Başa dön tuşu