AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Ayılar Bu Seviyeye Odaklandı!

Bitcoin'de Son Durum Ne?

Bitcoin’de Eylül aylarının kötü geçtiğini aktarmıştık. İlk olarak Coinbase ve SEC arasındaki anlaşmazlık arkasından küresel piyasalardaki satış dalgaları derken 50.000$’ın üzerinde kalıcı olmakta zorlanan bit Bitcoin gördük.

İlgili Haber
Bitcoin Eylül Aylarını Sevmiyor, Yaprak Dökümüne Hazır Olun!

Büyük resme baktığımızda uzun vadeli düşünen ve gelecek vaat eden altcoinlere yatırım yapan yatırımcıların endişelenmesini gerektirecek bir tablo görmüyoruz. Zincir içi veriler elmas ellerin hala oyunda olduğunu ve Bitcoin’de arz krizinin artarak devam ettiğini gösteriyor.

Orta ve kısa vadeli bakan yatırımcılar için kritik bir eşikteyiz. Daha önceki analizlerimizde 20 haftalık hareketli ortalamanın boğa-ayı döngüleri arasında önemli bir kriter olduğunu ve bize yol gösterdiğini aktarmıştık.  Bu nedenle Bitcoin 30.000$ seviyesindeyken 48.000$’ın test edilmeden döngünün tamamlanmayacağını belirtmiştik.

İlgili Haber
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin'de Bu Seviye Test Edilmeden Boğa Bitmiyor!

Hareketli ortalamanın neresinde olduğumuza baktığımızda dünkü çöküş sırasında bu seviyeden destek aldığımızı ve şu sıralar üzerinde olduğumuzu görüyoruz. Daha önceki analizlerimizde de belirttiğimiz gibi bu seviye altında hafta kapatmadığımız sürece yükseliş trendi devam edecektir. Şu sıralar 40800$’dan geçen bu destek altı kapanışlarda tüm ürünlerde stop olup izlemekte fayda olacaktır.

52.000$’dan yaşadığımız düşüş sonrası 10 Eylül tarihinde yaptığımız analizde de aktardığımız üzere;

“Haftalık olarak zirveden yaşadığımız düşüşün fibonacci seviyelerine baktığımızda 0.618’den ret yediğimizi görüyoruz.

64.000$’dan 47.000$’a düştükten sonra, gelen tepki ile 58.000$’a yükselmiş ve yine 0.618 seviyesinden ret yemiştik. Haftalık ma20’nin(42.000$)  kırılması durumunda marketten çıkıp bir süre izlemek gerekebilir. (10 Eylül)”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu