AnalizBitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin Eylül Aylarını Sevmiyor, Yaprak Dökümüne Hazır Olun!

Bitcoin'in Eylül ayı performansları yatırımcılar için iyi bir alım fırsatı doğurabilir.

Bitcoin nisan ayında başlattığı düşüş trendini Temmuz ve Ağustos aylarındaki yükselişi ile kısmen telafi etti. Aylık bazda baktığımızda Bitcoin’in fibonacci seviyelerine oldukça iyi riayet ettiğini gözlemliyoruz. Peki Eylül ayı nasıl bir ay olacak? Bitcoin’de iki aylık yükseliş sonrası bir düzeltme gelecek mi?

Youtube’da 400 bin abonesi bulunan analist Lark Davis Bitcoin’in Eylül ayı performanslarını inceledi. Bitcoin’in son 10 yıllık performansı içerisinde Eylül aylarındaki hareketini analiz eden Davis, Eylül’ün genel olarak düzeltme ayı olduğunu belirtti.

Geçen yıl Eylül ayında da Bitcoin’in %18’lik bir düzeltme yaptığını vurgulayan analist, şu ifadeleri kullandı:

“Genellikle Eylül ayında bir düzeltme hareketi görüyoruz. Geçen Eylül bu düzeltme %18’lere ulaştı. 2019 Eylül’de %27, 2018’de Eylül’de ise %18’lik bir düzeltme hareketi gördük. 2017 yılında boğanın ortasında risk iştahı en üst seviyedeyken, Eylül ayında %40’lık bir düzeltme gördük.”

Bitcoin’in döngüsel olarak 2013 yılına çok fazla benzetildiğini hatırlatan analist, 2013 Eylül’deki %13’lük düzeltmenin ardından çok sert bir yükseliş geldiğini hatırlattı. Bitcoin’de bu denli bir sert yükseliş için katalizör ihtiyacı olduğunu söyleyen analist, Bitcoin ETF’sinin onaylandığına ilişkin bir haberin bu yükselişin fitilini ateşleyebileceğini belirtti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Bitcoin'deki Benzerlik Şaşırttı! Gerçek Boğa Ne Zaman Başlayacak?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu