BitcoinHaberler

Bitcoin’deki Benzerlik Şaşırttı! Gerçek Boğa Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin önceki döngülerini tekrar edecek mi?

Bitcoin’in kendine has döngüleri olduğunu ve boğa sezonları boyunca bu döngülerin tekrarlanma eğiliminde olduğunu aktarıyoruz.

@therationalroot adlı Twitter kullanıcısı da Bitcoin boğa koşusu döngülerini farklı bir bakış açısı ile ele aldı. Bitcoin’deki 2013, 2017 ve 2021 boğa döngülerini inceleyen analist bir benzerlik olduğunu fark etti.

Her bir boğa döngüsünde yeni zirve ve sonrasındaki %70’lik düzeltmelere kadar geçen süreyi tek bir grafikte inceleyen analist, Bitcoin’de 2021 boğası için zirvenin henüz görülmediğini ifade etti.

Bu sürecin bir konsolidasyon süreci olduğunu ifade eden analist, bu süreçte fiyatın 41.000$ seviyesine kadar gerileyebileceğini ancak, bu düşüşün iyi bir alım fırsatı olacağını ifade etti.

Grafiği incelediğimizde 2013 yılındaki konsolidasyon sürecinin 174 gün ile 197 gün sürdüğünü, 2017 yılında 55 gün sürdüğünü, 2021 yılında ise henüz 140 gün geçtiğini görüyoruz.

Analist PlanB’nin “en kötü senaryo” olarak adlandırdığı senaryoda da, Eylül ayında bir geri çekilme olması ve ayın 43.000$’ın üzerine kapatılması bekleniyor. Bu iki analizi birleştirdiğimizde, Bitcoin’de Eylül ayından sonra ciddi yükselişler görebiliriz. Eğer Bitcoin bu boğada da önceki döngülerini tekrar ediyorsa, şimdiye kadar gördüklerimiz sadece fragmandı, asıl boğa yeni başlıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu