AnalizBitcoinHaberler

Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin’de Bu Seviye Test Edilmeden Boğa Bitmiyor!

Bitcoin'de haftalık MA 20'yi inceledik.

Bitcoin’de yaşanan boğa döngülerini inceleyerek ileriye dönük tahmin yürütmek mümkün. Bu analizleri incelerken tamamen teknik benzerliklerin dikkate alındığını ve boğa koşusundaki farklı temel dinamiklere göre tahminlerin yanılabileceğini unutmayın.

Günlük MA50 Önemliydi

Önceki boğa döngülerinde günlük MA 50’nin önemli bir seviye olduğunu ve bu seviyenin altında kaldığımız sürece düşüş trendinin devam edeceğini belirtmiştik. İlgili haberi yazdığımızda Bitcoin 50.000$ seviyelerindeydi.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Son Durum Ne? Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Haftalık MA20 de Önemli

Bitcoin döngülerinde günlük MA50 kadar önemli bir seviye daha var. Buda Haftalık MA20. Aşağıdaki grafiklerde sırasıyla Bitcoin’deki 2013-2014 ve 2017-2018 rallilerindeki haftalık MA20 hareketini görüyorsunuz.

Bu noktada içeride kalan yatırımcıları sevindirecek bir veri ile karşılaşıyoruz. Bütün boğa koşularının sonunda Bitcoin haftalık MA20’yi yeniden test etmeden ayı sezonuna girmiyor. Yani en kötü senaryoda dahi Bitcoin’in yeniden 48.000$ (zamanla değişebilir) seviyelerini test ettiğini görebiliriz.

Şu sıralar haftalık MA20 ile MA50 arasında duran Bitcoin’de öncelikle hangisinin test edileceğini bilmiyoruz.  İki defa iğne şeklinde MA50’ye yaklaştığımızı görüyoruz. Bu bölgedeki alıcı baskısı MA50’nin tam olarak test edilmesine müsaade etmemiş olabilir. Görünen iğneler ile MA50’nin test edildiğini varsayarsak sırada Haftalık MA20’nin testi var gibi görünüyor. Haftalık MA50 29400$ seviyelerinden geçiyor. Her haftalık kapanışta bu seviyelerin değişebileceğini unutmayın.

Şayet Haftalık MA20 yeniden yukarı yönlü kırılır ve üzerinde kalmayı başarırsak, Bitcoin’de 100.000$ hedefini getirecek yeni bir boğa döngüsünün başladığını görebiliriz. Haftalık MA20’den red yememiz durumunda ise diğer ortalamalara doğru yeni bir düşüş dalgası görebiliriz.

İlgili Haber
Bitfinex Balinaları Bitcoin'de Dumpa Hazırlanıyor!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

*Grafikler Haftalıktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Uzun vadede faizler artacak, ayi sezonu o zaman yaşanacak, 3-4 ‘yi, o zaman 14 bin dolar altı yaşanacak, şimdi ayi sezonuna girilirse ayi sezonu 5-6 sene sürer ve 6 bine kadar inmesi gerekir, buna piyasa karar verecek. Ya 100 bin, oradan 14 bine, ya şimdi 6 bine. Kışa vadede yükselmezse, orta ve uzun vadede hic yükselemez. Piyasanın kaymağını topladiklarina göre şimdi neden, hic bir yatırımcı 6 yıllık boğa piyasası istemez. Ne yani kefenin cebi varda biz mi bilmiyoruz. Bu hafta yükseliş başlar ve 12 aydan uzun süren bir süreç içinde 100 civarından COKUS başlar.

Anonim

ne zaman piyasa toparlanacak
ky çoğu terste şu btc yüzbini aşsada alt coinler ralli yapsa

Anonim

Olkl

Anonim

Hadi Bismillah hareketlenme başladı


Başa dön tuşu