bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Ayı Sezonu Geldi Mi? Son Düşüşler Neyi Gösteriyor: BTC Teknik Analiz

Bitcoin’de Ayı Sezonu Geldi Mi? Son Düşüşler Neyi Gösteriyor: BTC Teknik Analiz

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’de gün içerisinde gelen ve yüzde 10’ları bulan düşüş tüm kripto piyasasının kana bulanmasını sağladı. Eylül ayı başlarında 50.000 dolarlık seviyelerin üstüne çıksa da burada tutunamayan BTC, yaşadığı 10.000 dolarlık düşüşüyle yatırımcılarını ciddi anlamda korkutmuştu. Daha sonra toparlanma emareleri gösteren BTC, 49.000 dolarlara kadar bir yükselişi yaşadı.

Buradaki mücadelesini son birkaç gündür kaybeden ve gün içerisinde 42.500 dolarlara kadar düşüş yaşayan Bitcoin’de önemli destek ve dirençlerin çalıştığı görülüyor.

4 saatlik grafikte MA20 (46.987$), MA50 (46782$) ve MA100 (47.371$) hareketli ortalamalarının altına düşen lider kripto para için önemli seviyeler grafikte görülüyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik Destek ve Dirençler – Tıklanarak Takip Edilebilir

Bitcoin için kritik destek alanlarının 44.000 dolar ve daha da önemlisi yeşil ile gösterilen 41.000 – 42.000 dolar aralığı olduğu görülüyor.

Bu bağlamda yatırımcılar güncel durumda:

  • Yeşil alan seviyesine kadar kademeli bir şekilde alış yapıp, yine yeşil alanın altında kapanış yapılmasıyla stop olabilir, yükseliş olması durumunda ise kâr satışlarını kırmızı alan seviyelerinde yapabilirler.
  • Yukarı hareket yaşanması durumunda; kırmızı alanın kırılmasıyla alış yapan yatırımcılar ortalamalarına göre 44.000 veya yine yeşil alan aşağısında stop olma yolunu tercih edebilirler. Bu seviyelerden alış yapanların kâr alacağı seviyeler ise mavi alan olacaktır.
  • Elinde mevcut olarak BTC tutan ve bozmamış yatırımcılar ise yine stop olmak için yeşil alan seviyeni hatta ortalamalarına göre 40.000 doların altındaki kapanışları bekleyebilirler. Zira bu seviyeler aşağısında olacak 4 saatlik kapanışlar düşüşleri ilk etapta 38.000 dolar daha sonrasında ise 36.000 dolara kadar tetikleyebilir.

Bu stratejileri, elinde altcoin tutan yatırımcılar da uygulayabilir. Zira BTC’deki bu destek ve dirençler altcoinlerdeki hareketler için de oldukça önemli olacaktır.

Zincir içi verileri incelediğimiz temel analiz yazımıza da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin'de Zincir İçin Veriler Neyi Gösteriyor: BTC Temel Analizi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları