binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Boğa Ayak Sesleri Yükseliyor: Önceki Düşüşü Bilen Analistten BTC İçin Yeni...

Bitcoin’de Boğa Ayak Sesleri Yükseliyor: Önceki Düşüşü Bilen Analistten BTC İçin Yeni Rekor Tahmin Geldi!

10x Research kurucusu Markus Thielen, Bitcoin'in yükselişine devam etmesini beklediğini söyledi ve verilerin BTC için 74,600 dolara işaret ettiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin son zamanlarda güçlü bir performans sergilemeye devam ederken yatırımcıların ve analistlerin beklentileri de artıyor.

Bu noktada BTC ve kripto paralar için önemli bir katalizör olarak görülen halving yaklaştıkça yükseliş beklentileri de artıyor.

Coindesk’e konuşan 10x Research kurucusu Markus Thielen, Bitcoin’in yükselişine devam etmesini beklediğini söyledi.

Thielen, bu yükseliş beklentisinde geçmiş halving döngülerine ait verilerin ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinin etkili olduğunu söyledi.

“1.Yükseliş Sinyali: Geçmiş Halving Döngü Verileri”

Bitcoin’in diğer halving döngülerinde yaşadığı gibi halvinge kadar geçen sekiz haftada %30’un üzerinde artış gösterdiğine dikkat çeken analist, tarih tekerrür ederse BTC fiyatının yarılanma gününde veya öncesinde önceki ATH olan 69.000 dolara yakın işlem görebileceği anlamına geldiğini belirtti.

“Önceki halving döngülerine baktığımızda Bitcoin, yarılanmadan önceki sekiz hafta yani 60 gün içinde ortalama %32 oranında artış kaydetti.

Bu %32’lik bir yükseliş, BTC fiyatının yarılanma gününde veya öncesinde önceki rekor seviye olan 69.000 dolara yakın işlem görebileceği anlamına geliyor.

Bitcoin yarılanmasına ne kadar yaklaşırsak, son üç yarılanma döngüsünden elde edilen kanıtların da gösterdiği gibi, Bitcoin’in yükselme olasılığı da o kadar yüksek olur.

Bu noktada topluluk da çoğunlukla yarılanmanın yükseliş getireceğini düşündüğünden bu seferki yarılanma da diğerlerinden farklı olmayacak.”

“2. Yükseliş Sinyali : RSI Göstergesi”

Yarılanma dışında RSI göstergesi de BTC için yükseliş sinyali veriyor.

Bu noktada geçtiğimiz hafta Bitcoin 14 günlük RSI’ın Aalık ayından bu yana ilk kez 80’in üzerine çıktığını belirten Thielen, “geçmiş verilere göre RSI’dan şimdiye kadar gelen 14 sinyalin 12 tanesi yükselişe işaret etti ve bu sinyalin geldiği günü takip eden 60 gün içinde ortalama %54’lük bir kazanç sağladı.” dedi.

RSI ve tarihsel halving döngü verilerinin yükseliş sinyali verdiğinin altını çizen Thielen bu sinyallerin BTC için 74.600 doları işaret ettiğini belirtti:

“Referans olarak, son yükseliş sinyali tetiklendiğinde Bitcoin 48.294 dolardan işlem görüyordu ve eğer tarih (60 günde ortalama +%54 getiri) tekerrür ederse o zaman BTC bu sinyale dayanarak 74.600 dolara yükselebilir.

Ancak tüm bu verilerle birlikte geçmiş performansların, gelecek sonuçları garanti etmediğini unutmamak ve makroekonomik faktörlerin tek başlarına trend oluşturabileceklerini göz ardı etmemek gerekiyor.”

Bitcoin yazım esnasında 52,384 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail