Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de (BTC) Bir Sonraki Hamle Ne Olacak? Analistler Değerlendirdi!

Bitcoin’de (BTC) Bir Sonraki Hamle Ne Olacak? Analistler Değerlendirdi!

Takip et

Bitcoin ve kripto para piyasası son günlerde düşüş eğilimi gösteriyor ve herhangi bir toparlanma hamlesi sergilemekte de zorlanıyor.

Bitcoin fiyatının bir sonraki hareketinin ne olabileceği konusunu uzmanlar değerlendirdi.

IDX Digital Assets CIO’su Ben McMillan, BTC için kritik destek ve direnç noktalarını açıkladı:

“Kısa vadeli olarak 43.000 dolar seviyesi kritik bir destek görevi görebilir. Yukarı yönlü olarak ise BTC’nin kısa bir süre önce aşmakta zorlandığı ve bir satış baskısının oluştuğu 47.000-48.000 dolar seviyesi direnç gösterebilir.”

“Bitcoin’de 42.000 Dolar Kırılırsa Bir Sonraki Durak 39.000 Dolar Olur”

Finansal hizmetler şirketi Ledn’in alternatif stratejiler sorumlusu Armando Aguilar, konuyla ilgili farklı bir yorum yaptı:

“BTC, 43.000 doların ortasındaki aylık pivotunu kırdı. Buna rağmen fiyat trendi güçlü bir destek gösterdi. Bitcoin için bir sonraki destek noktası 42.000 dolarda bulunuyor ve buranın kırılması durumunda BTC 39.000 doların ortasına kadar düşebilir.”

İlginç bir şekilde BitBoy Crypto kurucusu Ben Armstrong da neredeyse aynı noktalardan bahsetti:

“BTC fiyatı için kritik seviye 42.000 dolardır, buranın üstünde kaldığımız sürece sorun yok. Bu seviye kırılırsa 39.000 dolar civarına bir düşüş yaşanabilir.

Yukarı yönlü hareket durumunda ise 46.000 dolardaki direnç noktasının bir sonraki hedef olacağını düşünüyorum.”

“50.000 Dolar Üstüne Çıkış Olabilir”

Ethereum tabanlı borsa Upstream’in kurucu ortağı Mark Elonowitz, BTC fiyatı için daha iyimser bir yorum yaptı:

“Kripto para piyasasının güveni kısa vadeli olarak sarsılmış olabilir ancak baktığınız zaman aralığını genişlettiğimiz zaman BTC’nin son derece boğa lehine olduğunu görüyoruz.

Fiyat hareketinin büyük çoğunluğu şimdilik FED’in kararlarına bağlı görünüyor ancak bu durumun kısa vade için geçerli olacağına inanıyorum. Şu anlık piyasa duyarlılığı ayı lehine görünse bile önümüzdeki haftalarda 46.000 doların yeniden aşılmasıyla birlikte 48.000 dolar ve üstüne de çıkılacağını düşünüyorum.

Bunun yaşanması durumunda 49.000 dolar ile 50.000 dolar arasındaki direncin birkaç denemede kırılmama ihtimali var. Bunun ardından destek noktasının yeniden test edilmesi gerekebilir. Sonrasında ise Bitcoin adaptasyonunun tüm makro koşullara rağmen devam etmesi göz önüne alındığında kolaylıkla 50.000 dolar ve ötesine geçilebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları