Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de (BTC) Bu Veri Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Dayandı! Nasıl Yorumlanmalı?

Bitcoin’de (BTC) Bu Veri Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Dayandı! Nasıl Yorumlanmalı?

Takip et

Bitcoin’in (BTC) toplam arzının %63’ü bir yılı aşkın bir süredir hareket etmiyor ve bununla birlikte bu değerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yalnızca %0.3 kaldı.

Uzun vadeli tutulan arz miktarının artmasının yanı sıra, elinde bulundurduğu varlıkları uzun vadeli yatırımcılara oranla daha aktif bir şekilde satan “zayıf elli” Bitcoin yatırımcılarının da sayısı artıyor.

Will Clemente tarafından sağlanan verilere göre, bir yılı aşkın süredir herhangi bir şekilde hareket etmeyen Bitcoin arzı artmaya devam ediyor.

Uzmanlara göre bu durum, yatırımcıların spekülasyon ya da alım satım yerine varlıklarını tutmaya başladıklarına işaret ediyor.

Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin ve Kripto Para Piyasası İçin İyi Midir?

Geleneksel ekonomi açısından değerlendirdiğimizde, likide olmayan arz miktarı negatif olarak görülebilir fakat kripto para piyasasında harcanmayan coinlerin artması, basit arz-talep kuralı dikkate alındığında varlığın fiyatında bir artışı da beraberinde getirir.

Alım satım, uzun vadeli yatırım ve kullanım için var olan arz miktarı daha az olacağından, talebin aynı kalacağını düşündüğümüzde varlığın fiyatı uzmanlara göre muhtemelen artacaktır.

Ancak Bitcoin için değerlendirdiğimizde, piyasa ve yatırımcılar uygun olmayan yatırım koşulları, regülasyonlar ve diğer kısıtlamalara maruz kaldığından bu faktörler de göz önüne alınmalı.

Kripto para piyasasındaki dört aylık düzeltme döneminin ardından Bitcoin nihayet uzun süredir bulunduğu fiyat aralığından çıkmış ve yeniden 45.000 doların üstüne tırmanmıştı. BTC fiyatı 37.000 dolar ile 45.000 doların arasında yaklaşık olarak 55 gün kaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları