Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de (BTC) On-Chain Verileri Ne Söylüyor?

Bitcoin’de (BTC) On-Chain Verileri Ne Söylüyor?

Takip et

Başta kripto paralar olmak üzere bütün yatırım araçları geçtiğimiz yaz aylarını oldukça sıkıntılı geçirdi. Yaz aylarında özellikle ABD’deki hisse senedi piyasaları sallanırken, Bitcoin daha önce epey değer kaybettiği için yatay bir bantta işlem gördü.

On-chain parametrelerini sunan şirketlerden gelen veriler, Bitcoin’in son durumunu su yüzüne çıkarıyor.

Glassnode’un yayınladığı son on-chain verilerine göre, Bitcoin ağında açılan yeni cüzdan sayısı dalgalı seyretse de son günlerde düşüş yaşıyor.

BTC günlük yeni cüzdan sayısı / Glassnode

Günlük cüzdan sayısı, geçtiğimiz yıl sonunda 450 bin adet iken günümüz itibariyle 400 binin altına gerilemiş durumda. Bu veri, piyasaya giriş yapan yeni yatırımcı sayısının azaldığını gösteriyor.

Madenciler, Ellerindeki BTC’leri Satıyor!

On-chain takipçisi CryptoQuant ise, BTC madencilerinin elindeki rezerve dair bir grafik paylaştı.

BTC Madenci Rezervleri / CryptoQuant

Verilere göre, özellikle son 1.5 ay içinde Bitcoin madencilerinin elindeki BTC miktarı ciddi miktarda azaldı. Bu durum, madencilerin satış yaptığı anlamına geliyor.

Bitcoin, Artık Daha Az Aranıyor!

Lider kripto para birimi, son zamanlarda arama motorlarında geçmişe göre daha az araştırılıyor.

Bitcoin arama verileri / Google Trends

Google Trends verilerine Bitcoin arama endeksi, geçtiğimiz yaz başında 83 puanda iken günümüz itibariyle endeks 47 seviyesine kadar geriledi.

Bütün finansal enstürmanlar, genellikle aşırı yükseliş zamanlarında arama motorlarında sık olarak aranıyor. Bu düşüş, kripto para piyasalarındaki durgunluğun en net göstergelerinden biri.

İngiltere Merkez Bankası’nın geçici olarak yeniden tahvil alımlarına başlayacağını açıklaması, bütün piyasalarda bir nebze de olsa rahatlamaya yol açtı.

$BTC, yazım tarihi itibariyle 19.400$ seviyesinde işlem görüyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları