Kripto HaberleriAnalizBitcoin’de (BTC) Sinyal Geldi! Fiyat Nasıl Hareket Edecek?

Bitcoin’de (BTC) Sinyal Geldi! Fiyat Nasıl Hareket Edecek?

Takip et

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC) Ekim ayı itibariyle omuzladığı piyasayı bir miktar omuzlarından indirerek silkelemeye başladı.

Ekim ayıyla beraber güzel ve teknik bir yükseliş trendine giren ve %64’lük yükselişiyle 67,000 dolarlık ATH seviyesini gören BTC, gelen kar satışlarıyla birlikte düşüşe geçti.

Bugün psikolojik ve teknik bir destek olan 60,000 dolar altına iğne atarak 59,562 doları gören BTC, son üç günde %11’lik bir değer kaybetmiş oldu. Peki bundan sonra BTC’yi ne bekliyor?

Düşüş Trendi RSI’da Kırıldı!

Lider kripto para Bitcoin 4 saatlik grafik özelinde incelendiğinde kırmızı düşüş trendine tabii olduğu görülüyor.

Bu düşüş trendi sırasında ilk önce yeşil yükseliş trendini aşağı yönlü kırıp ardından retest hareketi yaptığı görülen BTC, aynı hareketi beyaz trend çizgisi için de gösteriyor.

Beyaz trend çizgisini aşağı yönlü kıran ancak 60,000 dolar seviyesinde destek bulan BTC, yayın saati itibariyle 61,000 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyattaki düşüş trendinin aynı şekilde RSI göstergesinde de işlediği görülürken RSI, bu düşüş trendini bugünün 07:00 mumunda kırmış bulunuyor.

Bu kırılımın ardından fiyatta net bir artış görülmemiş olmasının hafta sonu hacimsizliği nedeniyle olduğu düşünülüyor. Ve bu noktada fiyatın düşen trendi kırarak yatay direnç seviyesi olan 61,871 doları denemesi bekleniyor.

Ancak bu düşüş trendi kırılmaz ve yarın bir satış dalgası gelirse 60,000 doların kırıldığını görmemiz mümkün görünüyor.

Bu kırılımın piyasa için kısa vadede iyi olmayacağı kaçınılmaz bir gerçek iken 57,839 – 54,182 ve 51,859 dolar seviyeleri destek olarak fiyatı bekliyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Satış Baskısı Bitti Mi? Dipler Alım Fırsatı Mı? İşte Glassnode Verileri!

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları