Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de (BTC) Spekülasyon Bitti! Dip Sinyali Mi?

Bitcoin’de (BTC) Spekülasyon Bitti! Dip Sinyali Mi?

Takip et

Bitcoin son 5 gündür yükseliyor. Hafta sonu gelen yükseliş dalgasıyla 21684$’a kadar yükselen BTC yeni haftaya hazırlanıyor.

Fiyat hareketine baktığımızda Bitcoin’in 32 gündür 22.000$ ile 17800$ arasında dalgalandığınız görüyoruz.

Bu süreçte hem makro ekonomi hem de kripto paralar özelinde BTC’nin fiyatını etkileyebilecek pek çok olumsuz haber gelmesine rağmen Bitcoin’in 20.000$’ı koruyabilmesi pozitif bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin 20.000$’ı kale gibi korurken, popüler analist Willy Woo’dan da bir paylaşım geldi.

Uzun süredir BTC konusunda sessiz olan analist kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda “ayı piyasası görselleştirildi -düz çizgi” dedi.

“Bitcoin fiyatının vadeli işlemler, ekonomik takvim, zincir içi akışlar gibi çeşitli girdilerden ne kadar etkilendiğini ölçen indikatörümüz düz çizgi oldu.” diyen analist, Bitcoin’in dışarıdan gelecek verilerden daha az etkilendiğini belirtti.

Bitcoin özelinde spekülasyonun azaldığını ve BTC’nin bunlara tepki vermediğini ifade eden analist bir de grafik paylaştı.

Bunun bir dip sinyali olup olmadığı konusunda karşılaştırabileceğimiz bir veri olmayışı yorum yapmayı zorlaştırsa da, Binance CEO’su ve FTX CEO’sunun “kripto paralar için en kötüsü geride kaldı” açıklamalarıyla birlikte değerlendirildiğinde pozitif bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları