AnalizBitcoin

Bitcoin’de (BTC) Yönü Belirleyecek Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin'deki dikkat edilmesi gereken seviyeler neler? İşte detaylar.

Lider kripto para birimi Bitcoin, son dönemde yatırımcılarını memnun ederken, aynı zamanda onlara beklenmedik düzeylerde kazanç sağlamakta. Kripto para birimlerinin her geçen gün daha fazla artan değeri yatırımcıları tedirgin ederken özellikle piyasada yeni olan kişilerin kafasında birçok soru işareti var.

Bu dönemde yeni yatırım yapmak riskli olsa bile birçok yatırımcı fiyatın daha fazla yükselebilecek olduğunu düşünerek yatırımlarını devam ettirme kararı alıyor. Peki bu dönemde olası düşüşlerden korunmak veya yükselişleri kaybetmemek için dikkat edilmesi gereken seviyeler neler?

Haftalık grafiğe bakıldığı zaman 8400 dolar çok belirleyici olurken bu seviyenin altına düşülmesi durumunda 7600 dolar seviyelerinin görülebilmesi oldukça olası. Öte yandan 9500 dolar seviyesinin üzerine çıkılması durumunda da fiyat 10.600 dolar seviyelerine kadar sert bir şekilde ivmelenebilir. Bu sebeple bu seviyelere dikkat edilmesi oldukça önemli.

Bitcoin Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

*Halving olayına yaklaşık 10 gün kalması sebebiyle piyasadaki baskı artarken, bu baskı sebebiyle ciddi düşüşler görülebileceğini unutmayarak hareket etmek gerekiyor. Özellikle yeni yatırımcıların piyasada oldukça fazla arttığı şu günlerde birkaç önemli ve uygulanması gereken maddeyi sizlerle bir kez daha hatırlatmak istiyoruz:

  • Panik ile alım ve satım yapmamak
  • Destek ve direnç noktalarını göz önünde bulundurarak yatırım yapmak
  • FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılmamak
  • “Kaybetmemenin” kazanç sağlamaktan daha önemli olduğunu unutmamak
  • Alım ve satım noktalarına karar vererek planlı bir şekilde güvenli yatırım yapmak
  • Stop-limit emirlerini kullanmak
İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu