Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Bu Hafta FED Faiz Kararı Takip Edilecek, Beklentiler Ne Yönde?

Bitcoin’de Bu Hafta FED Faiz Kararı Takip Edilecek, Beklentiler Ne Yönde?

Takip et

2022 yılında FED‘in aldığı sıkılaşma kararlarıyla derin bir ayı piyasası yaşayan piyasalar, sıkılaşma politikasının daha da sertleşip sertleşmeyeceğini, bu sıkılaşmanın büyük bir resesyonu tetikleyip tetiklemeyeceğini merak ediyor.

FED bugüne kadar yaptığı toplantılarda, enflasyon düşürülene kadar faiz artışlarını devam edeceğinin mesajını verdi. Bu konuda sabit bir artırım değil, verilere göre faiz artırım politikası izleyen FED, enflasyon yükseldikçe faiz artış hızını yükseltti.

Son toplantıda faiz oranında 75 baz puanlık bir artış gerçekleştirildi. Bu gelişme ile birlikte faiz oranları %1.5 ile %1.75 aralığına yükseltilmiş oldu. Tek seferde 75 baz puanlık faiz artışı 1994 yılından bu yana yaşanan en yüksek faiz artış oranıydı.

İlgili Haber
Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin ve Ethereum Düşüşe Geçti!

Enflasyon Zirveye Ulaştı Mı?

13 Temmuz’da açıklanan ABD enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle, FED’in daha da agresif bir faiz artışına gidip gitmeyeceği merak ediliyor.

FED faiz kararı bu hafta Çarşamba günü TSİ 21.00’da açıklanacak. Daha sonra 21.30’da FED başkanı Jerome Powell kameraların karşısına geçerek soruları yanıtlayacak.

FED faiz artışına ilişkin beklentilere baktığımızda 75 baz puanlık faiz artışı beklentisinin %80 ile önde olduğunu görüyoruz.

75 baz puanlık faiz artışı beklentisi %80, 100 baz puanlık faiz artışı beklentisi ise %20.

Bir önceki hafta enflasyonun beklentilerin üzerinde gelmesiyle bu oranların tam tersi olduğunu görmüştük.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları