binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Düşüş Devam Edecek Mi? Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler Ne? Yatırımcılar...

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi? Takip Edilmesi Gereken Kritik Seviyeler Ne? Yatırımcılar Ne Bekliyor?

Başarılı analist Markus Thielen, Bitcoin fiyatında düşüş olasılığını ve takip edilmesi gereken seviyeleri açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin‘deki düşüş ve yükselişleri başarılı bir şekilde tahmin etmesiyle ön plana çıkan 10X research kurucusu Markus Thielen‘den yeni bir değerlendirme geldi.

Bu noktada bu haftaki ÜFE ve TÜFE verilerinin BTC fiyatı üzerindeki etkisini değerlendiren Thielen, bu verilerin BTC fiyatını etkileyeceğini belirtti.

Thielen, yatırımcıların hafta sonuna kadar Bitcoin fiyatında önemli bir hareket ve dalgalanma olacağını beklediğini söyledi.

Yatırımcıların ÜFE ve TÜFE verileri etkisiyle Bitcoin fiyatında bu hafta +/-%6’lık bir hareket beklediklerini belirten analist, başka vadelerdeki %50,8’lik orana kıyasla şu anda %52,8 seviyesinde fiyatlanan ima edilen volatilitenin, piyasanın büyük bir hamleyi tam anlamıyla beklemediğini gösterdiğini belirtti.

Thielen, ima edilen volatilitenin yüksek olmasına rağmen gerçekleşen volatilitenin %50’nin biraz altında işlem görmesi nedeniyle Bitcoin fiyatının pahalı sayılmadığını savundu.

Bu noktada volatilite verilerine göre, BTC fiyatında önemli bir düşüş beklemediğinin sinyalini veren Thielen, Bitcoin’in şu anda 60.800 ila 61.400 dolar arasındaki destek seviyesini test ettiğini vurguladı.

Thielen anacak Bitcoin’in bu destek aralığının altına düşmesi durumunda fiyatın düşmesini beklediğini belirterek bu seviyelerin BTC için kritik öneme sahip olduğunu ekledi.

Son olarak spot Bitcoin ETF alıcılarının ortalama giriş fiyatının 57.000 dolar civarında olduğunu vurgulayan Markus Thielen, 60.000 doların altına bir düşüşün muhtemelen bu yatırımcılar arasında önemli endişelere yol açacağını ve panik satışlar olabileceğini iddia etti.

Bitcoin yazım esnasında 61,599 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail