coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de FED Kararı Beklenirken Analistler Beklentilerini Açıkladı! BTC Düşmeye Devam Edecek Mi?

Bitcoin’de FED Kararı Beklenirken Analistler Beklentilerini Açıkladı! BTC Düşmeye Devam Edecek Mi?

Oanda piyasa analist Edward Moya, ABD bankacılık krizinin Bitcoin ve kripto para piyasasına etkisini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED’in faiz kararının açıklanacağı haftaya düşüşle başlayan Bitcoin 27.600 dolar seviyelerine kadar düştü.

BTC‘deki bu düşüş, JP Morgan’ın çöken ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan First Republic’i alacağını açıklamasından sonra da devam etti.

San Francisco merkezli First Republic; Silvergate, Silicon Valley ve Signature bankalarının ardından son iki ayda iflas eden dördüncü banka oldu.

ABD’li düzenleyicilerin First Republic’in çöküşüne hızlı bir reaksiyon gösterdiğini belirten Oanda borsasının piyasa analist Edward Moya, First Republic’in çöküşü sonrası hızlı atılan adımların ABD’nin bankacılık sektöründeki krizlerin hızlıca ele almaya hazır olduğunu gösterdiğini savundu.

First Republic’in iflası ve hızlı bulunan çözümün kripto para piyasasına etkisini değerlendiren Edward Moya şunları söyledi:

“ABD bankacılık sisteminin bankacılık krizleriyle başa çıkmak için belirli taktikleri var gibi görünüyor.

Bu da kripto para piyasasını gölgede bırakıyor.”

Edward Moya dışında Blockware Solutions’ın analistleri de Bitcoin’i değerlendirdi.

BTC’de 25.000 dolara kadar düzeltme bekleyen analistler 25.000 dolar kırılımından sonra da kalan satın alma gücünü ölçebilmek adına geri çekilmelerin olabileceğine dikkat çekti.

“BTC’de 25.000 dolar kırılımından sonra da kalan satın alma gücünü ölçmek için düşüşler olabilir, buna dikkat etmek gerekir.

Ancak BTC adına konuşacak olursak, yükseliş sinyalleri verdiğini söyleyebiliriz.

Ayrıva Bitcoin 30.000- 31.000 dolar arasında güçlü bir dirence sahip bulunuyor. FOMC kararı, BTC’nin direncini ya güçlendirecek ya da yerle bir edecek.”

BTC yazım esnasında 28.000 doların biraz üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail