binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'de Gece Operasyonu: Fiyat Neden Düştü? Halving Sonrası Fiyat Nasıl Hareket Edecek?...

Bitcoin’de Gece Operasyonu: Fiyat Neden Düştü? Halving Sonrası Fiyat Nasıl Hareket Edecek? Analistler Beklentilerini Açıkladı!

Bitcoin ve altcoinler iki ülke arasındaki gerilimden olumsuz etkilenmeye devam ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hafta sonu İran’ın israil’e karşı saldırısı sonrasında sert bir düşüş yaşayan Bitcoin ve altcoinler halving öncesi toparlanmaya çalışıyor. Ancak iki ülke arasındaki gerilim devam ederken gece saatlerinde İsrail de İran’a misilleme yaptı ve karşı saldırıya geçti.

Bu saldırı haberinden olumsuz etkilenen Bitcoin 60.000 doların, Ethereum 2.900 doların altına düştü.

Ancak sonrasında piyasa toparlandı ve BTC 64.000 doların, ETH ise 3.000 üzerine çıktı.

Bitcoin Halvingine artık sayılı saatler kalmışken, BTC ve altcoinlerdeki bu volatil hareketler yatırımcıları tedirgin ederken halving sonrası fiyatın nasıl hareket edebileceği konusunda bir fikir birliği bulunmuyor.

Bazı analistler halving sonrası fiyatın yükselişe geçeceğini belirtirken bazıları da halvingin halihazırda fiyatlandığını halving sonrası büyük bir yükseliş olmayacağını düşünüyor.

Coindesk’e konuşan Bizantine Capital yönetici ortağı March Zheng, piyasadaki çalkantının devam etmesi durumunda Bitcoin için bir sonraki eşiğin 55.000 dolar olacağını söyledi.

Presto’da türev yatırımcısı Jun-Young Heo ise bu düşüşlerin bir satın alma fırsatı olacağını belirterek ​​”Savaşla ilgili haberler nedeniyle Bitcoin için panik satışı yaşansa bile bu yine de iyi bir satın alma fırsatı olabilir” dedi.

Piyasanın şu anda halvinge odaklandığını bu yüzden saldırıyı görmezden geliyor gibi göründüğünü belirten Pythagoras Investments analisti Semir Gabeljic, düşüşlerin tarihsel yarılanma döngüleriyle uyumlu olduğunu söyledi:

“Bitcoin beklenen yarılanma olayından bir gün önce 64 binden 61 bine geriledi. Bu noktada büyük olasılıkla ‘haberleri sat’ fiyatlanıyor ve bu da negatif bir BTC fonlama oranıyla kendini gösteriyor.

Son geri çekilme de dahil olmak üzere son zamanlardaki geri çekilmelerin tümü, tarihsel yarılanma düşüşleriyle uyumlu; tek fark ve dikkate alınması gereken şey, önümüzdeki makro manzaranın belirsizliği ve bu da gelecekte ek volatilite yaratacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail