coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin’de Gözler ABD Enflasyon Verilerine Çevrildi! Saat Kaçta Açıklanacak? Beklenti Ne?

Bitcoin’de Gözler ABD Enflasyon Verilerine Çevrildi! Saat Kaçta Açıklanacak? Beklenti Ne?

Bitcoin 50.000 doları aşarken Wall Street devleri hem TÜFE hem de çekirdek TÜFE enflasyon verilerinde büyük bir düşüş bekliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta başlattığı güçlü yükselişine devam ederek 50.000 doları aştı.

BTC‘deki bu yükseliş kripto pazarındaki önemli bir yükselişi tetiklerken bugün ABD’den gelecek enflasyon verileri takip edilecek.

Bu noktada Wall Street devleri hem TÜFE hem de çekirdek TÜFE enflasyon verilerinde büyük bir düşüş bekliyor.

Enflasyondaki önemli düşüşe rağmen FED, Mart ayındaki faiz indirimleri konusunda temkinli davranırken, gelecek ekonomik verilerin FED’in ilerleyen aylardaki faiz politikası hakkında fikir vermesi bekleniyor.

Wall Street devleri enflasyondaki gerileme konusunda fikir ayrılığı yaşıyor. JPMorgan, Bank of America, UBS, Morgan Stanley, Citigroup, Deutsche Bank, Nomura ve RBC, yıllık TÜFE enflasyonunun %3,4’ten %2,9’a gerileyeceğini tahmin ediyor.

Ancak Barclays, Goldman Sachs, TD Securities ve Wells Fargo gibi isimler yıllık TÜFE’nin %3,4’ten %3’e düşmesini bekliyor.

Buna karşın Citigroup, Deutsche Bank, JPMorgan, Morgan Stanley ve UBS gibi dev isimler yıllık çekirdek TÜFE’nin %3,9’dan %3,7’ye düşeceğini tahmin ediyor. Ancak Bank of America, Barclays, TD Securities ve Nomura yıllık çekirdek TÜFE’nin %3,8’e düşmesini beklerken Goldman Sachs %3,9’da sabit kalacağını düşünüyor.

“Beklentiler bu yöndeyken Investing tarafından sağlanan verilere göre beklentiler şu şekilde sıralanıyor.

Yıllık Çekirdek TÜFE: Beklenti % 3,7
Yıllık TÜFE: Beklenti % 2,9
Aylık Çekirdek TÜFE:Beklenti % 0,3
Aylık TÜFE: Beklenti % 0,2”

ABD enflasyon verisi TSİ 16:30’da açıklanacak.

Enflasyondaki düşüş, FED’in önümüzdeki aylarda faiz indirimlerine başlaması için daha fazla veri sağlarken faiz indiriminin BTC ve kripto paralara daha fazla yükseliş getirmesi bekleniyor.

Bu noktada CME FedWatch, FED’in Mayıs ayında 25 baz puanlık faiz indirimi olasılığının %50 olduğunu, Haziran ayında ise daha yüksek bir olasılık olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yazım esnasında 50,047 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail