bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Gözler ABD Senatosu'na Çevrildi! Oylama Saat Kaçta?

Bitcoin’de Gözler ABD Senatosu’na Çevrildi! Oylama Saat Kaçta?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Joe Biden’ın 1 trilyon dolarlık altyapı paketi Senato’nun önünde. Altyapı paketinin finansmanı kısmında kripto paralara yönelik maddeler de yer alıyor. Bu nedenle kripto para camiası senatoda oylanacak paketi yakından takip ediyor.

Oylamanın TSİ ile 19.00’da başlaması bekleniyor. Tasarıdaki değişiklik taleplerinin senatörler tarafından kabul edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

Kripto para severler, senatörler Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis’in sunduğu değişiklik teklifinin onaylanıp onaylanmayacağını takip edecek.

Ne Olmuştu?

Tasarının orijinal metninde dijital varlık brokerlarının yatırımcıların kripto para biriminden kazandıkları kazançları açıklamalarını zorunlu kılacak bir hüküm bulunuyor. Metindeki “Broker” teriminin kimleri kapsayıp kapsamadığı tartışılırken, bir değişiklik teklifi gelmişti.

Çarşamba günü Senatörler Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis, tasarıdaki belirsizliğin giderilmesini isteyerek, “broker” terimine açıklık getirilmesi konusunda bir değişiklik yapılmasını istedi. Değişiklik teklifinde dijital varlık madencilerinin ve blok zincir geliştiricilerinin broker olarak değerlendirilmemesi istendi.

Uzmanlar Senato’dan çıkacak sonuca göre Bitcoin’de volatilitenin artabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Güncelleme (07.08.2021 – 22.30):

Yasa taslağında kripto para maddesinde değişiklik yapıldı.

Yasa tasarısındaki kripto para maddesine gelen tepkiler doğrultusunda değişiklik yapan Senatör Elizabeth Warren, bir maddeyi değiştirerek Proof-of-Work ve Proof-of-Stake gibi ağları yani madencileri bu maddeden (broker tanımlamasından) hariç tuttu.

Ancak kripto para savunucularına göre bu tam anlamıyla zafer sayılmaz. Kripto para ile ilgili maddelerin tamamen kaldırılması için tartışma sürüyor.

Güncelleme (08.08.2021 – 19.21):

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
"Kırmızı Alarm: Bitcoin'i Kurtarmak İçin Milletvekilinizi Arayın"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Garip

Oylama sonucunu alalım

Anonim

Gelişme var mı acaba

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları