binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin’de Gözler FED’e Çevrildi! FED’in Faiz Kararı BTC'yi Nasıl Etkileyecek? Analist Kısa...

Bitcoin’de Gözler FED’e Çevrildi! FED’in Faiz Kararı BTC’yi Nasıl Etkileyecek? Analist Kısa Vadeli Rekor Hedefini Açıkladı!

Bitcoin ve altcoinleri kritik verilerin açıklanacağı bir hafta bekliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bu hafta Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası için büyük önem taşıyor. Zira tüm gözler Mayıs ayının TÜFE ve ÜFE verilerinin açıklanmasının ardından ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararına çevrilmiş durumda bulunuyor.

BTC geçtiğimiz hafta 71.000 doların üzerine kadar çıkmasına rağmen Cuma günü ABD Tarım Dışı İstihdam verileri sonrasında sert bir düşüş yaşadı ve 69.000 dolar seviyelerine geriledi.

Pek çok analist, Kanada Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası faiz indirimine gitse de ABD Merkez Bankası’nın benzer yönde hareket etme ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor.

Zira CME Group FedWatch Tool’a göre faizlerin sabit kalması %99,4 ile fiyatlanırken, yatırımcılar mümkün olan en erken faiz indiriminin Eylül ayında gerçekleşmesini bekliyor.

Burada FED’in faiz kararından ziyade FED başkanı Jerome Powell‘ın nasıl bir konuşma yapacağı önem arz ediyor.

Analistler, Powell’ın enflasyon ve faiz indirimlerine dair olumlu mesajlar vermesi durumunda Bitcoin’in yükseleceğini tahmin ediyor.

Bitcoin İçin 89 Bin Dolarlık Beklenti!

Tanınmış kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in değerinde önemli bir potansiyel artış öngörerek 89.200 dolar seviyesine giden bir yükseliş öngördü.

Bu tahmininde yükselen Bitcoin Alıcı Alış Satış Oranını kullanan analist, BTC alımlarının arttığına işaret etti.

Analist, BTC’deki bu önemli satın alma baskısının Bitcoin fiyatının yakın gelecekte güçlü bir yükseliş hareketi yaşayabileceğini ve bu yüskselişte 89.200 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail